Už žiadne tetovanie, ani piercing, hlásia z Vatikánu nové prísne pravidlá. Prácu však môžete dostať, aj keď máte sex mimo manželstva...

Vatikán zakázal pracovníkom Baziliky svätého Petra mať viditeľné tetovanie alebo piercing. Zámerom je, aby sa zachovala jej vážnosť a dôstojnosť.

06.07.2024 00:01
295448163 Foto:
Piercing alebo tetovanie sa v prípade zamestnancov Baziliky svätého Petra už nebude môcť objaviť.
debata (1)

Nariadenie zverejnili počas uplynulého víkendu a vzťahuje sa na približne 170 laických zamestnancov vatikánskeho oddelenia Fabbrica di San Pietro, ktoré je zodpovedné za baziliku. Páter Enzo Fortunato, vedúci komunikačného oddelenia baziliky, v pondelok pre Reuters uviedol, že ide o kodifikáciu noriem, ktoré „platili aj v minulosti, ale v inej podobe“.

janolympijskakolekcelookbookbykubazeman-2 Čítajte viac Oficiálny odev českých olympionikov vytvoril dizajnér Jan Černý. Rešerše vravia jasne: Toto sa ešte nestalo, Česi budú unikátni

Poprel správy talianskej tlače, podľa ktorých bude laikom v nezosobášených zväzkoch zakázané pracovať vo Fabbrica di San Pietro, a odmietol ich ako „klebety“. V novom nariadení sa uvádza, že zamestnanci musia mať „príkladné náboženské a morálne správanie, vrátane súkromného a rodinného života, v súlade s učením cirkvi“.

Ilustračné foto.

Podľa učenia katolíckej cirkvi je sex medzi nezosobášenými pármi hriešny, a že aj páry zasnúbené do manželstva by mali zachovávať „cudnosť“. Pápež František rozhneval niektorých konzervatívcov, keď opakovane povedal, že katolícka cirkev by sa mala zamerať na milosrdenstvo a odpustenie, a nie na prísne presadzovanie svojich pravidiel.

803743430 Čítajte viac Stallone navštívil pápeža, jeho gesto vzalo všetkým reč. Krásne dcéry s manželkou tiež... porušili vari prísny protokol?

Pápež sa začiatkom mája prihovoril k európskym politikom na konferencii o rastúcej demografickej kríze. Vyzval ich, aby zaviedli „skutočné a funkčné“ politiky pre rodiny, ktoré pomôžu zlepšiť pôrodnosť a vyrovnať sa so starnúcou populáciou.

Zároveň vyzval mladých ľudí, aby verili v budúcnosť, pričom za prvý indikátor „nádeje“ označil pôrodnosť. Dodal, že Európa sa mení na starý, unavený a rezignovaný svetadiel.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Vatikán #tetovanie #piercing

+ Zamyslite sa nad veľkou dynamikou, ktorú máte v živote a trošku spomaľte.
Overte si platnosť...

+ Premýšľaním nad minulosťou len strácate možnosť myslieť do budúcnosti.
O svoje kreatívne nápady sa...