Jeho záhrady sú iné a preto očaria! Mieri s nimi na obrazovky

Ferdinand Leffler je jeden z najzaujímavejších záhradných architektov súčastnosti. Necháte sa zlákať do jeho záhrad?

Ferdinand Leffler 26
Architekt Ferdinand Leffler.
Autor:

Jar je práve tým ročným obdobím, ktoré láka do záhrady či na terasu. Každý zatúži po svojej zelenej oáze, kde by trávil čas s priateľmi či rodinou. A najmä po mieste, kde by sa cítil dobre. Záhrada sa takým miestom môže stať. Ak vám chýba inšpirácia, ako by záhrada či terasa mohla vyzerať, je tu pre vás nová relácia Ferdinandovy zahrady, ktorú bude od apríla vysielať Česká televízia. Jej moderátorom je jeden z najzaujímavejších záhradných architektov súčastnosti, Ferdinand Leffler.

Záhrada podľa architekta Ferdinanda Lefflera.
Záhrada podľa architekta Ferdinanda Lefflera.
Autor: Ateliér Flera

„V ôsmich dieloch divákov prevediem záhradami rôznych štýlov, každá časť bude venovaná inému typu záhrad. Napríklad si pozrieme, ako môžu vyzerať malé mestské záhrady, tie pri chalupe, historické či záhrady na terase,“ opisuje Leffler.

Ak sa tešíte aj na pretváranie záhrad, v programe sa ho dočkáte. „Áno, budeme aj pretvárať záhrady s dôrazom na návštevu naozaj inšpiratívnych miest. Architekti porozprávajú o tom, ako k záhrade a jej prerodu pristupovať. Ja som si dovolil osloviť množstvo záhradných architektov, nie je to program len o mne, chceme divákovi ponúknuť komplexný pohľad na záhrady a ich pretváranie.“

Zaujímavé prvky, ktoré sa v relácii objavia, si budú môcť diváci preniesť do vlastných záhrad. „Nahliadneme do nášho ateliéru a divákom zrozumiteľne ukážeme, ako sa k danému výsledku môžu dopracovať. Zároveň navštívime záhradníctva, kamenársta či bazáre a naučíme divákov, ako si rastliny či predmety do vlastnej záhrady vyberať,“ dodáva Ferdinand Leffler. Relácia má osem častí, Leffler má už však už množstvo nápadov na ďalšie pokračovania. „Teraz sa budeme pohybovať po záhradách v Čechách, ale bol by som rád, keby som mohol neskôr divákov previesť aj krásnymi záhradami v zahraničí.“
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
David Schwimmer

Tento herec túžil po úlohe Joeyho v Priateľoch! Na konkurze pohorel

30.03.2017 01:39

Rok 1994 mohol priniesť úspech aj jemu. Nestalo sa tak, no jeho kariéra aj tak napredovala.

Diana Mórová a Hana Gregorová

Mórová: Pri Švehlovej sa žiaden muž dlho neohreje

30.03.2017 00:00

Okolo Ivany Švehlovej sa aj v pokračovaní seriálu Panelák budú točiť muži. A aký vzťah ju čaká s jej svokrou?

Amber Heard

Deppova bývalá ide točiť s Agnieszkou Holland. Bude vrahyňou

28.03.2017 16:10

Americká herečka Amber Heard sa predstaví v hlavnej úlohe pripravovaného krimitrileru The Kind Worth Killing.

Slovenský zväz telesne postihnutých, ZO č. 20

30.03.2017 00:02

Organizácia telesne postihnutých s kombinovanými postihmi, sklerózou multiplex, detskou mozgovou obrnou, vrodenými a získanými postihmi.

ZO SZTP Trenčianska Teplá

29.03.2017 23:56

Sme občianske združenie Slovenského zväzu telesne postihnutých, pobočka Trenčianska Teplá.

Telovýchovná jednota Štadión Trenčín

TJ Štadión Trenčín

29.03.2017 23:51

Cieľom občianske združenia TJ Štadión Trenčín je výchova mládeže a detí. Organizujeme rôzne podujatia za účelom športovania, výchovy detí a propagácie športu.

TJ Dynamo Dolný Kubín

TJ Dynamo Dolný Kubín

29.03.2017 23:45

TJ Dynamo DK sú ľudia, ktorých baví široké spektrum športových i spoločenských aktivít a snažia sa pre takéto zmysluplné trávenie času nadchnúť aj ďalších.