Toto video rozvírilo diskusiu o obťažovaní žien. Videli ho milióny!

Novou internetovou senzáciou sa stala videonahrávka americkej herečky, ktorá pod dohľadom skrytej kamery vyrazila do ulíc New Yorku

video - obťažovanie - žena -
Záber z videa, ktoré už na Youtube videlo viac ako dvadsať miliónov ľudí.
Autor:

Počas desiatich hodín ju slovne obťažovalo viac než 100 mužov. Na serveri YouTube už nahrávka od utorkového zverejnenia zaznamenala viac ako 12 miliónov zhliadnutí.

Dvojminútové video nazvané „Desať hodín chôdze New Yorkom ako žena“ ukazuje herečku Shoshanu Robertsovú kráčajúcu v džínsoch a tričku po Manhattane. Na poznámky mužov typu: „Ahoj, mačiatko“, alebo „Hej, krásavica“, nijako nereaguje. Jej mlčanie vyvoláva ďalšie komentáre v štýle „usmej sa“, prípadne „niekomu pripadáš krásna, mala by si poďakovať“.

V jednej chvíli vedľa nej kráča päť minút muž, bez toho, aby povedal jediné slovo, a pokračuje v chôdzi, hoci je na Robertsovej vidieť, že jej to nie je príjemné.

Video znovu obnovilo diskusiu o obťažovaní, ktorého terčom ženy sú. Vyrobené bolo pre charitatívnu skupinu Hollaback!, ktorej cieľom je skoncovať s obťažovaním žien a menšinových skupín na uliciach. Okrem viac než stovky poznámok sa Robertsová stala tiež terčom nespočetných neverbálnych reakcií vrátane žmurkania či pískania.

Po zverejnení videa Robertsová uviedla, že okrem pozitívnych reakcií dostala online tiež niekoľko násilných vyhrážok. „Väčšina reakcií v e-mailoch bola kladná, ale niekoľko bolo veľmi negatívnych vrátane vyhrážania sa ublížením na zdraví či zabitím. Pôjdem s tým na políciu, pretože sa cítim ohrozená,“ povedala novinárom.

Súvisiace články:

Šéfkuchár Wolfgang Puck

Delikatesy od výmyslu sveta: Čo budú jesť hviezdy na Oscaroch?

20.02.2017 09:30

Najvýznamnejší večer filmového Hollywoodu, ktorý tento rok pripadne na nedeľu 26. februára, si žiada aj skvelé menu.

Prince

Najdojímavejšia rozlúčka s Princom! Herci z Broadway rozcítia aj vás

22.04.2016 11:57

Nad úmrtím speváka Princa, ktorého našli mŕtveho vo štvrtok v jeho dome, vyjadrili smútok mnohí hudobní kolegovia.

Crabbie's Grand National Festival

Alkohol, krik a (ne)vkusná móda! Dámy na dostihoch dvíhajú obočie...

08.04.2016 18:20

Pre lokálnych nadšencov sú dostihy v Liverpoole každý rok príležitosťou na poriadnu zábavu.

Útok v Londýne, polícia, londýn,

Britská polícia zadržala osem ľudí podozrivých z terorizmu

23.03.2017 21:02

Britská polícia oznámila, že zatkla osem ľudí pre podozrenie z prípravy teroristických činov v súvislosti so stredajším útokom v londýnskej štvrti Westminster.

Theresa Mayová

Mayová rokovala s Kaczynským o budúcnosti Poliakov v Británii

23.03.2017 20:24

O situácii Poliakov žijúcich vo Veľkej Británii, ale aj o otázkach bezpečnosti a obrany sa vo štvrtok hovorilo pri stretnutí Theresy Mayovej a Jaroslawa Kaczynského.

devinska nova ves

Padne pre korupciu prvá firma?

23.03.2017 20:00

Prvýkrát sa môže stať, že za korupciu bude pykať celá firma. Eseročke, ktorú polícia obvinila tento týždeň, hrozí zákaz činnosti alebo aj zrušenie.

diskusia k zruseniu amnestii, Kubina, Mrazova, Kresak, Babiak

Debata o amnestiách poslancov nelákala

23.03.2017 19:31

Bývalý sudca Ústavného súdu Juraj Babjak, ktorý podporil Budajov návrh na zrušenie amnestií, vo štvrtok povedal, že prijateľný je aj návrh, ktorý predložila vládna koalícia.