Vianočná reklama, ktorá dojala milióny ľudí! Páči sa vám jej posolstvo?

Už viac ako 12 miliónov užívateľov videlo vianočnú reklamu britskej firmy Sainsbury's. Podľa mnohých ide o najkrajší vianočný spot za posledné roky.

Záber z reklamy značky Sainsbury's .
Záber z reklamy značky Sainsbury's .
Autor:

Dej videa, ktoré je viac minifilmom než tradičným spotom, sa odohráva v roku 1914 a je inšpirovaný skutočnými udalosťami, keď sa na Vianoce roka 1914 na pár hodín Štedrého večera rozhodli vyvesiť biele zástavy znepriatelené vojská Nemecka a Veľkej Británie a oslávili dokonca spoločne Vianoce.

O tejto udalosti, ktorá sa stala na Západnom fronte počas 1. svetovej vojny, vznikol v roku 2005 aj koprodukčný film Šťastné a veselé. Mimochodom, nominovaný na Oscara za najlepší cudzojazyčný film. Teraz tento motív využili tvorcovia reklamy. Vojaci, ktorí stoja na opačnej strane barikády, si na znak pokoja medzi sebou vymieňajú milované veci – sladkú čokoládu či krekry.

Spot pritom vznikol v spolupráci s organizáciou The Royal British Legion, ktorá finančne pomáha armádnym veteránom. Spoločne s reklamou išla do predaja aj čokoláda Sainsbury v historickom obale, ktorý sa objavuje aj v reklame. Stojí jednu libru a zástupcovia značky vyhlásili, že celý výťažok z jej predaja dostane práve organizácia The Royal British Legion.

Spot videlo na Youtube už vyše 12 miliónov užívateľov a ďalší ho mohli zhliadnuť aj v televízii. Väčšina reakcií je nadšená a pozitívne reaguje na oslavu mieru v časoch, keď aj v súčasnom svete zúria stále vojny. Objavili sa však aj kritické hlasy, že by motív veľkej vojny nemal byť využívaný v reklamnom priemysle s cieľom zvýšiť predaj a generovať zisky. Podľa niektorých webových užívateľov je to hyenizmus – a to aj napriek tomu, že značka zisky venuje vojnovým veteránom. Posúďte to sami.

Ako vnímate vianočnú reklamu Sainsbury´s

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Šéfkuchár Wolfgang Puck

Delikatesy od výmyslu sveta: Čo budú jesť hviezdy na Oscaroch?

20.02.2017 09:30

Najvýznamnejší večer filmového Hollywoodu, ktorý tento rok pripadne na nedeľu 26. februára, si žiada aj skvelé menu.

Prince

Najdojímavejšia rozlúčka s Princom! Herci z Broadway rozcítia aj vás

22.04.2016 11:57

Nad úmrtím speváka Princa, ktorého našli mŕtveho vo štvrtok v jeho dome, vyjadrili smútok mnohí hudobní kolegovia.

Crabbie's Grand National Festival

Alkohol, krik a (ne)vkusná móda! Dámy na dostihoch dvíhajú obočie...

08.04.2016 18:20

Pre lokálnych nadšencov sú dostihy v Liverpoole každý rok príležitosťou na poriadnu zábavu.

Útok v Londýne, polícia, londýn,

Britská polícia zadržala osem ľudí podozrivých z terorizmu

23.03.2017 21:02

Britská polícia oznámila, že zatkla osem ľudí pre podozrenie z prípravy teroristických činov v súvislosti so stredajším útokom v londýnskej štvrti Westminster.

Theresa Mayová

Mayová rokovala s Kaczynským o budúcnosti Poliakov v Británii

23.03.2017 20:24

O situácii Poliakov žijúcich vo Veľkej Británii, ale aj o otázkach bezpečnosti a obrany sa vo štvrtok hovorilo pri stretnutí Theresy Mayovej a Jaroslawa Kaczynského.

devinska nova ves

Padne pre korupciu prvá firma?

23.03.2017 20:00

Prvýkrát sa môže stať, že za korupciu bude pykať celá firma. Eseročke, ktorú polícia obvinila tento týždeň, hrozí zákaz činnosti alebo aj zrušenie.

diskusia k zruseniu amnestii, Kubina, Mrazova, Kresak, Babiak

Debata o amnestiách poslancov nelákala

23.03.2017 19:31

Bývalý sudca Ústavného súdu Juraj Babjak, ktorý podporil Budajov návrh na zrušenie amnestií, vo štvrtok povedal, že prijateľný je aj návrh, ktorý predložila vládna koalícia.