Zuzana Mauréry: Mám rada filmy zo života. Aj keď sú kruté

Za krutý i humorný označila najnovší slovenský hraný film Ďakujem, dobre herečka a speváčka Zuzana Mauréry. Dlhometrážny debut mladého režiséra a producenta Mátyása Priklera o "tom, čo sa deje okolo nás" ju podľa vlastných slov mimoriadne nadchol.

06.02.2013 08:40
Zuzana Mauréry Foto:
Herečka Zuzana Mauréry.
debata

„Ja mám rada filmy o živote, také, že keď človek vyjde z kina, tak nevyjde z nejakej science-fiction reality, ale z toho, z čoho žije. Mne to ako divákovi dáva najviac,“ povedala Mauréry na margo 130-minútového filmu so silnou výpoveďou.

„Napriek tomu, že ten film bol krutý, pravda je aj krutá, tak na každom kroku bol vtipný, aspoň pre mňa. Čítala som ten humor pod tým a veľmi si vážim Mareka Leščáka, že dokázal urobiť takýto scenár. Strašne sa mi páčil, bol presný,“ zhodnotila novinku po prvom zhliadnutí.

Zuzanu Mauréry vo filme Ďakujeme, dobre diváci uvidia po boku Attilu Mokosa, s ktorým sa po prvý raz stretla pred kamerou. Stvárnila manželku muža, ktorý sa bojí o zamestnanie a prichádza aj o rodinu. Hoci chce silou-mocou krachujúce manželstvo zachrániť, poníži sa aj v očiach svojich detí a s taškami ostáva vymknutý pred dverami vlastného bytu.

„Je to typ herca, ktorý úplne prirodzene reaguje v normálnych situáciách, aj v týchto filmových, tam nie je rozdiel,“ komentovala prvú spoluprácu a herectvo kolegu. Attila Mokos predviedol svoje „autentické hranie“ aj v závere filmu, ktorý sa končí slovensko-maďarskou svadbou. Túto časť nakrúcali v podmienkach reálnej svadobnej hostiny v jednom z bratislavských hotelov od šiestej večer do šiestej ráno.

„Bola to naozajstná svadba, to už sa dá považovať za dokument. Boli tam určité dialógy, ale niečo sa tvorilo počas. To bola skutočne naozajstná svadba s alkoholom, so zákuskami, so živou kapelou, všetko tam bolo,“ zaspomínala si nadšená herečka na nakrúcanie svadobnej zábavy.

Vo filme, ktorý sa odohráva na pozadí súčasnej hospodárskej krízy vstupujúcej do intímnych životov jednotlivých postáv a naostro odhaľuje ich pokrivené vzťahy, si zahral aj Miroslav Krobot, Béla Várady, Vladimír Obšil či Jana Oľhová.

debata chyba
Flowers

+ Dnes doprajte svojmu telu oddych a relax, najlepšie vo wellness.
Mali by ste si začať šetriť nejaké peniaze,...

+ Vaše telo potrebuje niečo robiť, začnite pomaličky športovať.
Určte si svoj systém, budete mať tak čas na rodinu...