Tásler s Ďurovčíkom dopriali divákom spoločné dueto

29.04.2009 11:26
Ďurovčík, Tásler
Ďurovčík a Tásler na koncertnom turné

Choreograf Ján Ďurovčík a líder jednej z najpopulárnejších slovenských kapiel IMT Smile Ivan Tásler si zaspievali dueto.

Spoločné číslo, pieseň Myslím, že môže byť, predviedli včera 28. apríla v rámci premiérového vystúpenia ‘IMT Smile a Slovenské divadlo tanca‘ na bratislavskej scéne Heineken Tower Stage.  „Dueto vzniklo plynulo, počas vystúpenia. S Ivanom sme sa dohodli, že keď to budeme cítiť, tak vyzvem ja jeho a on mňa,“ povedal Ján Ďurovčík.
 
Jedinečné predstavenie svojho druhu na Slovensku spojilo hudbu kapely s moderným baletom. Na jednom pódiu sa predstavilo šesť tanečníkov zo Slovenského divadla tanca a členovia skupiny IMT Smile. Štyri dievčatá a dvaja chlapci pod vedením jedného z najuznávanejších choreografov nielen na Slovensku tancovali na najznámejšie hity kapely a dodali im tak ďalší rozmer.

„IMT Smile je viac ako kapela a ich hudba je viac ako populárna. Pre nás ako tanečníkov a mňa ako režiséra sú strašne inšpiratívni,“ uviedol Ďurovčík. Choreografie, ktoré špičkoví tanečníci predviedli, boli do veľkej miery improvizáciou. „Dá sa povedať, že to bolo 50 na 50,“ dodal tanečník a režisér.
 
Počas takmer dvojhodinového vystúpenia zazneli skladby zo všetkých štúdiových albumov, ktoré pôvodom prešovská kapela za svoje vyše pätnásťročné pôsobenie vydala, okrem iných napríklad Opri sa o mňa, Vrany, Duch človeka, Čo ak, Nedá sa ujsť, Kým stúpa dym, Nič nie je isté, Kapela, Besame mucho, Tajné milovanie alebo Úsmev a čaj. Okrem známych hitov si diváci mali možnosť vychutnať aj výmenu pozícií počas piesne Exotika, keď si chlapci z IMT Smile vyskúšali tanečné kreácie a divadelníci sa ujali hudobných nástrojov.

„Celé to dopadlo podľa mojich predstáv. Až na malé interné chybičky to splnilo moje očakávania,“ uviedol spokojný Ivan Tásler. „Pre mňa je veľmi dôležité, aby bol každý koncert iný. Človek, ktorý príde na prvé vystúpenie, nemôže mať taký istý zážitok, ako na tom druhom. To by bola pre mňa hanba,“ dodal spevák. Prítomní fanúšikovia si mohutným potleskom vyžiadali až dvojnásobný návrat umelcov na pódium. Prvým dodatkom bola skladba Mám krásny sen, po druhom návrate na scénu zaznela záverečná pieseň Nepoznám.
 
Napriek úspešnému uvedeniu spoločného projektu zatiaľ spevák a frontman IMT Smile neuvažuje o vydaní DVD záznamu z prebiehajúceho turné. „Zatiaľ DVD-čko neplánujeme, ale uvidíme, možno,“ uzavrel.
 
Hudobno-tanečné turné kapely IMT Smile a Slovenského divadla tanca bude pokračovať dnes 29. apríla v domovských priestoroch SDT v bratislavskom Heineken Tower Stage. Po dvojtýždňovej pauze budú vystupovať 19. mája v košickej Steel Aréne, 20. mája v prešovskom PKO Čierny Orol, 21. mája vystúpia v Bardejove, 22. mája v Michalovciach, 28. mája v Kežmarku, 30. mája v Rožňave, 3. júna v Lučenci, 4. júna v Leviciach, 5. júna v Trenčíne, 9. júna v Žiari nad Hronom, 10. júna v Prievidzi, 11. júna v Banskej Bystrici a posledný „koncert“ ich čaká 15. júna v Martine.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Sami viete čo je pre vás najlepšie, riaďte sa podľa toho.
Ak vám dnes niečo nejde, nechajte si to radšej...

+ Riaďte sa svojou hlavou, nie rozumami od niekoho iného.
V práci to nepreháňajte, aj vy si potrebujete...