Susan Boyleovej diagnostikovali Aspergerov syndróm

Škótska speváčka Susan Boyle prezradila, že jej pred rokom diagnostikovali Aspergerov syndróm, ktorý je poruchou autistického spektra.

09.12.2013 10:00
Susan Boyle Foto:
Speváčka Susan Boyle.
debata

Päťdesiatdvaročná rodáčka z Blackburnu to uviedla v rozhovore pre britský týždenník The Observer. „Pred rokom som navštívila špecialistu a ten mi povedal, že mám Aspergerov syndróm a nadpriemerné vysoké IQ,“ povedal Boyle, ktorá mala v detstve problémy s učením. Tie boli podľa lekárov dôsledkom poškodenia mozgu spôsobenom nedostatkom kyslíku pri narodení. „Vždy som verila, že ma ľudia posudzujú nespravodlivo. Teraz už viem presnejšie, čo mi vlastne je, a pociťujem preto úľavu. Nemyslím si, že ma táto diagnóza obmedzuje. Je to niečo, s čím musím žiť a pracovať, ale som teraz pokojnejšia,“ dodala speváčka.

Susan Boyle sa do povedomia verejnosti dostala v roku 2009 zásluhou účinkovania v súťaži Britain's Got Talent. Jej debutová nahrávka I Dreamed A Dream (2009) sa dostala na prvé miesto v americkom i britskom albumovom rebríčku. Rovnaké umiestnenie sa jej podarilo aj s druhou štúdiovkou The Gift (2010). S tretím albumom sa dostala na čelo už „len“ doma vo Veľkej Británii. Ďalej vydala nahrávky Standing Ovation: The Greatest Songs From The Stage (2012) a Home For Christmas (2013).

debata chyba
Viac na túto tému: #Susan Boyle #Aspergerov syndróm

+ S nadváhou ste nemali nikdy problém, ani mať nikdy nebudete.
Splácanie dlhov šetrí peniaze na úrokoch a zlepšuje...

+ Skúsili ste aspoň na týždeň obmedziť mäso? Je to dokonalá výzva.
Vášmu nadriadenému leziete na nervy, hľadajte...