Slzy, tony kvetín a sviečky - fanúšikovia sa lúčili s Paulom Walkerom

Niekoľko tisíc fanúšikov si v nedeľu uctilo pamiatku zosnulého amerického herca Paula Walkera a jeho kamaráta Rogera Rodasa, ktorí zahynuli 30. novembra pri autonehode v kalifornskej Valencii.

09.12.2013 12:40
Paul Walker - rozlúčka Foto: ,
Na mieste, kde pri automobilovej nehode zahynul herec Paul Walker, nechávali fanúšikovia stovky sviečok.
debata

Neoficiálna spomienková akcia sa uskutočnila práve na mieste tragickej nehody, pričom mnohí zo zúčastnených prišli na upravených autách. Podujatie sa malo začať pôvodne napoludnie, no prví fanúšikovia sa začali zhromažďovať už o 6:00. Celkovo prišlo približne 5000 ľudí, ktorí na mieste nehody nechali kvety, odkazy a iné predmety.

Walker a Rodas sa v deň nehody zúčastnili na charitatívnej akcii, ktorú usporiadali v priestoroch ich spoločného obchodu s autami Always Evolving. Porsche Carrera GT malo podľa jedného zo svedkov problémy a zhasínal mu motor, tak sa Rodas rozhodol, že sa pôjde previezť a zistiť, čo s ním je. Zavolal aj Walkera, ktorý už bol na odchode, no súhlasil, že pôjde s ním.

Fanúšikovia za zátarasmi sledujú príjazd...
Tisícky fanúšikov sa prišli rozlúčiť so...
+3Na pamiatku nechávali fanúšikovia všeličo -...

Pri návrate však približne 460 metrov od obchodu havarovali. Rodas údajne stratil kontrolu nad vozidlom, ktoré narazilo do dvoch stromov, stĺpa pouličného osvetlenia a následne začalo horieť. Podľa výsledkov pitvy 38-ročný Rodas zomrel na následky početných zranení, ktoré utrpel pri náraze, zatiaľ čo 40-ročný Walker podľahol kombinácii poranení a popálenín. Oficiálnu príčinu nehody zatiaľ nezverejnili. Jednou z možností je aj porucha vozidla.

Po tragickom úmrtí jednej z najväčších hviezd akčnej série Rýchlo a zbesilo je neistá budúcnosť siedmeho filmu, ktorý mal premiéru naplánovanú na júl 2014. Jeho produkciu tvorcovia dočasne pozastavili, no úplne od dokončenia filmu upustiť nehodlajú.

Paul Walker sa narodil v kalifornskom meste Glendale a do povedomia divákov sa po prvý raz výraznejšie zapísal snímkou Varsity Blues z roku 1999. Už o dva roky neskôr si zahral aj v prvej časti spomínanej série Rýchlo a zbesilo. Úlohu Briana O'Connera si následne zopakoval aj v ďalších štyroch filmoch.

V súčasnosti čakajú na uvedenie do kín dva filmy, v ktorých si zahral – dráma Hours a akčné krimi Brick Mansions.

debata chyba
Viac na túto tému: #fanúšikovia #rozlúčka #Paul Walker #sviečky #memoriál

+ Ak poriadne nepreliečite vašu chorobu, bude to len horšie.
Nezabúdajte na dôležité strategické projekty, začnite...

+ Nejde všetko spraviť hneď tak ako chcete, na všetko treba čas.
Ak neviete pomôcť, zožeňte niekoho, kto by to...