Nový Jánošík má charizmu DiCapria, zvádza ho aj Táňa Pauhofová

, 04.06.2009 11:18
Václav Jiráček
Jánošík v podaní Václava Jiráčka. Autor: ,

V novom príbehu o Jánošíkovi sa okolo sexi herca točí hneď niekoľko osudových žien.

Spomedzi 300 nádejných Jánošíkov si rolu slovenského národného hrdinu napokon zahral český herec Václav Jiráček. „Vašek nás okamžite nadchol, odlišoval sa od všetkých. Mal v sebe nielen pochmúrne, chlapčenské čaro, ale predovšetkým z neho bolo cítiť istý druh vnútornej nezávislosti, bez ktorej sa hlavný hrdina stáva len bábkou,“ vyjadrila sa na adresu predstaviteľa Jánošíka režisérka Agnieszka Holland a pokračovala: „Charizmou mi najviac pripomína Leonarda DiCapria.“

Ako sa v koži Jánošíka cítil sám Jiráček? „Príprava bola fyzicky náročná. Musel som sa naučiť šermovať, jazdiť na koni, dokonca hrať na husliach, ale to mi veľmi nešlo. Boli to dva mesiace tvrdého drilu na ranči v Miloslavove,“ hovorí sympatický herec. Navyše, do úlohy sa mu spočiatku ani veľmi nechcelo. „Ja som si pamätal film z roku 1969, ktorý robil Paľo Bielik. Ako prvé ma napadlo, načo chce niekto točiť opäť Jánošíka, tá téma mi pripadala stará a prežitá. Až keď som si prečítal scenár, povedal som si, že pôjde o skvelý príbeh.“

V novom Jánošíkovi sa okolo hlavného hrdinu točí hneď niekoľko osudových žien a jednu z nich si zahrala aj herečka Táňa Pauhofová. „Ja som vyrastala v tom, že bol Jánošík a bola jeho láska, Anička. V tomto príbehu má Jánošík až tri osudové ženy. Ja som mala možnosť byť tou prvou a na tú sa nikdy nezabúda,“ vyjadrila sa Táňa Pauhofová.

S faktom, že úlohu Jánošíka režisérka zverila českému hercovi, nemal žiaden problém ani Marián Labuda, ktorý si vo filme zahral jednu z postáv. „V dnešnej dobe to už nehrá žiadnu rolu. Veď v českej vláde sedia dvaja Slováci a my sme im to vrátili tak, že sme rolu Jánošíka prenechali českému hercovi,“ povedal.

Václav Jiráček s hereckou partnerkou.
Táňa Pauhofová ako Anička v novom Jánošíkovi.
Český herec Václav Jiráček.
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zle pripravená zmrzlina môže byť príčinou vašich žalúdočných ťažkostí.
Nebojte sa reklamovať služby, máte...

+ Športové aktivity prenesiete do bežného života a zlepšíte svoj štýl.
V zamestnaní sa nemusíte...