George Michael sa chcel údajne vyhnúť plateniu daní

09.07.2014 18:34
George Michael
Spevák George Michael. Autor: ,

Nie je nič nové, ak sa medzi známymi osobnosťami nájdu také, ktoré sa chcú vyhnúť plateniu daní z vysokých príjmov. Údajne k nim patrí aj George Michael.

Britský hudobník je na zozname približne 1600 ľudí, ktorí sa prostredníctvom spoločnosti Mercury Tax Group údajne snažili vyhnúť zaplateniu dane z príjmu v celkovej hodnote 1,2 miliardy libier (v prepočte približne 1,511 miliárd eur).

Na zozname, ktorý získali reportéri denníka The Times, sa nachádzajú okrem iných aj hudobník Gary Barlow, herec Michael Caine či členovia kapely Arctic Monkeys.

George Michael mal zaplatiť spomínanej spoločnosti 443-tisíc libier, aby sa tak vyhol zaplateniu 6,2 milióna libier na daniach. Predstavitelia Mercury Tax Group za týmto účelom generovali obrovské umelé straty v zahraničí, ktoré následne mohli ich klienti využiť na to, aby nemuseli vo Veľkej Británii zaplatiť daň z iných príjmov.

Tento spôsob, známy pod názvom Liberty, bol doteraz síce legálny, no daňový úrad ho už viac ako desať rokov vyšetruje a na budúci rok v marci ho chce napadnúť na súde. Už na budúci mesiac však začnú platiť vo Veľkej Británii nové pravidlá týkajúce sa daní, a preto budú musieť všetci klienti Mercury Tax Group dane spätne zaplatiť.

#dlh #dane #Gary Barlow #George Michael #vyhýbanie sa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku