Michala Hrůzu prepustili do domácej liečby

Hudobníka hospitalizovali 17. júla s poranením mozgu po tom, ako ho pri pouličnej potýčke napadli dvaja mladíci.

02.09.2014 09:58
Michal Hrůza Foto:
Český spevák Michal Hrůza (v strede) s členmi svojej kapely.
debata

Českého hudobníka Michala Hrůzu prepustili do domácej liečby. Informáciu zverejnili zástupcovia speváka na oficiálnej webstránke www.michalhruza.cz, kde sa tiež poďakovali fanúšikom a fanúšičkám za podporu a špeciálne aj lekárom, ktorí sa o 43-ročného interpreta starali. „Máme veľkú radosť, že sa Michalov zdravotný stav zlepšil natoľko, že ho mohli po mesiaci a pol prepustiť do domácej liečby so špeciálnym terapeutickým programom. Naďalej však Michala k úplnému uzdraveniu čaká dlhá cesta, ktorá nebude ľahká, ako pre jeho rodinu, kapelu, tak najmä pre Michala samotného,“ uviedli v oficiálnej tlačovej správe.

Hrůzu hospitalizovali vo štvrtok 17. júla v ranných hodinách po napadnutí pri pouličnej potýčke približne o 03:30. Hrůza sa vtedy spoločne s ďalšími ľuďmi snažil ukončiť bitku na Stodolnej ulici. Keď však účastníkom incidentu pohrozil privolaním polície, dvaja mladíci vo veku 18 a 19 rokov ho napadli. Pri páde na dlažbu utrpel spevák vážne poranenia mozgu, ktoré si vyžiadali takmer dvojhodinovú operáciu. Po dvoch týždňoch ho postupne prebrali z umelého spánku a jeho stav sa začal pomaly zlepšovať. Muzikanta následne previezli z Ostravy do rehabilitačného strediska v Prahe.

Oboch útočníkov polícia zadržala a obvinila z výtržníctva a vydierania. V prípade odsúdenia im hrozí trest odňatia slobody na päť až dvanásť rokov. Mladíkov už prepustili z väzby.

debata chyba
Viac na túto tému: #napadnutie #liečba #Michala Hrůzu #domáca staroslitivosť

+ V zdraví sa prejavia menšie výkyvy, zmiernite ich však očistnou kúrou.
Priateľky vás pozvú na babskú...

+ Sústreďte sa na pravidelný prísun zdravej stravy s obsahom vlákniny.
Nové pracovné výzvy vám ukážu cestu k...