Joan Riversovej sa vraj zastavilo srdce pri neoprávnenom zákroku

K zástave srdca americkej moderátorky, zabávačky a herečky Joan Rivers, ktorá skonala 4. septembra vo veku 81 rokov, došlo údajne počas neoprávnenej biopsie hlasiviek. Pre televíziu CNN to uviedol nemenovaný zdroj blízky vyšetrovaniu jej úmrtia.

17.09.2014 18:23
Joan Rivers Foto: ,
Herečka, komička a moderátorka Joan Rivers.
debata

Rivers prišla 28. augusta ráno na kliniku Yorkville Endoscopy na newyorskom Manhattane, kde následne absolvovala endoskopické vyšetrenie. To vykonal gastroenterológ a riaditeľ kliniky Lawrence Cohen, ktorý tak chcel zistiť príčinu bolesti hrdla a chrapľavého hlasu moderátorky.

Herečka a komička Joan Rivers (vľavo) na snímke...
Joan Rivers na zábere z roku 1989 počas...
+6Joan Rivers v relácii Fashion Police v...

Po tejto endoskopii však údajne nemenovaný otorinolaryngológ, ktorý mal byť jej osobným lekárom, spravil Rivers bez jej predchádzajúceho súhlasu biopsiu hlasiviek. Počas zákroku, keď bola moderátorka pod vplyvom anestézie, sa s ňou údajne i vyfotil. Túto informáciu vyšetrovateľom poskytol nemenovaný zamestnanec kliniky.

Vyšetrovatelia predpokladajú, že hlasivky počas biopsie opuchli, čím zamedzili prístupu kyslíku do pľúc, čo viedlo k zástave srdca. Rivers následne museli previezť do nemocnice Mount Sinai, kde ju uviedli do umelého spánku. O týždeň neskôr zomrela.

Melissa Rivers - dcéra zosnulej Joan Riversovej...
Herečka a televízna moderátorka Whoopi Goldberg.
+3Moderátorka Barbara Walters prichádza na pohreb.

Predstavitelia Yorkville Endoscopy už skôr vydali vyhlásenie, že na ich klinike žiadne biopsie nevykonávajú, k najnovším správam o neoprávnenom zákroku sa odmietli vyjadriť. Ani jeden zo spomínaných lekárov zatiaľ nečelí žiadnym obvineniam.

debata chyba
Viac na túto tému: #úmrtie #hlasivky #Joan Rivers #biopsia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Doľahne na vás choroba urýchlene choďte do postele, už ste ju raz prechodili.
Pri nákupe nehnuteľnosti sa...

+ Mliečne výrobky vám nebudú robiť najlepšie, na čas ich vynechajte.
Všetko pôjde tak, ako si naplánujete, príjmy...