Cosbyho manželka prvýkrát prehovorila: Bill je je dobrý človek!

Manželka amerického herca Billa Cosbyho, ktorý v súčasnosti čelí viacerým obvineniam zo sexuálneho zneužívania, je presvedčená, že jej partner je nevinný.

16.12.2014 16:18
Bill Cosby a Camille Cosby Foto: ,
Manželia Bill Cosby a Camille Cosby na zábere z novembra 2014 - krátko predtým, ako vypukla kauza o sexuálnom zneužívaní, z ktorého viní známeho herca a komika viacero žien.
debata

Camille Cosby to uviedla vo vyhlásení, ktoré poskytla CBS News. „Môjho manžela Billa Cosbyho som stretla v roku 1963 a v roku 1964 sme sa vzali. Muž, ktorého som spoznala, do ktorého som sa zamilovala a ktorého stále milujem, je muž, ktorého všetci poznáte prostredníctvom jeho práce. Je to dobrý, šľachetný a zábavný človek a úžasný manžel, otec a priateľ. Je to presne ten muž, ktorého ste poznali. Počas ostatných dvoch mesiacov ho v médiách zobrazovali ako niekoho iného. Je to obraz muža, ktorého nepoznám,“ vyjadrila sa Camille Cosby, pričom nezabudla skritizovať médiá za to, že si neoverujú fakty a zverejňujú aj vymyslené príbehy. "Nikto z nás určite nechce byť tým, kto útočí na obeť. No mali by sme si položiť otázku, kto je tu obeť?“ dodala.

Sedemdesiatse­demročný rodák z Philadelphie vyjadril vďaku svojej manželke v nedávnom rozhovore pre Page Six. „Láska a sila ženskosti. Poviem to znovu, láska a sila ženskosti. A môžete to aj obrátiť. Sila ženskosti a láska,“ povedal.

Bill Cosby čelí v súčasnosti obvineniam zo sexuálneho zneužívania, pre ktoré sa už v minulosti postavil aj pred súd. Ten však v roku 2006 uzavrel prípad s tým, že ide o tvrdenia proti tvrdeniu. O celej záležitosti sa na verejnosti začalo opäť diskutovať po tom, ako komik Hannibal Buress označil v októbri Cosbyho za násilníka. Následne sa prihlásilo viacero žien, ktoré tvrdia, že ich herec zneužíval. Jednou z nich je aj Judy Huth, ktorú údajne Cosby obťažoval v roku 1974, keď mala 15 rokov. Tá na komika podala žalobu a žiada proces s porotou a bližšie nešpecifikované odškodné. Polícia následne začala prípad vyšetrovať.

Ďalšiu žalobu podala istá Tamara Green, tentoraz za urážku na cti. Green tak urobila po tom, ako hercovi zástupcovia údajne očiernili jej meno vo vyjadreniach pre americký denník The Washington Post a týždenník Newsweek, a zároveň sa tak dopustili „verejného opovrhovania“ či „výsmechu“.

Žena tvrdí, že Cosbyho zástupcovia ju označili za klamárku, keď vyhlásila, že ju herec sexuálne napadol po tom, ako jej dal drogy. Okrem toho Cosbyho obvinila aj modelka Beverly Johnson, ktorá tvrdí, že ju predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo seriálu Show Billa Cosbyho (1984 – 1992) v polovici 80. rokov minulého storočia nadrogoval.

V súvislosti s týmito kauzami sa americké televízne spoločnosti rozhodli zrušiť alebo odložiť viaceré hercove projekty. Spoločnosť Netflix odložila plánovanú šou Bill Cosby 77, ktorú nakrútili v júli pri príležitosti hercových 77. narodenín a na svojej webstránke ju mala sprístupniť 28. novembra. Televízia NBC zas zrušila pripravovaný projekt s Cosbym, pričom oficiálny dôvod neuviedla. Cosby tiež nedávno odstúpil zo správnej rady Temple University vo Philadelphii, kde pôsobil 32 rokov.

Vojenské námorníctvo Spojených štátov mu zas odobralo čestný dôstojnícky titul a neznámy vandal poškodil hercovu hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy, na ktorú fixkou napísal „násilník“. Predstavitelia Hollywood Chamber of Commerce, ktorí chodník spravujú, incident nahlásili na polícii a následne nechali hviezdu očistiť. Zástupcovia Spelman College zase dočasne zrušili študijný program, ktorý zriadili vďaka finančnému daru od Cosbyho rodiny.

debata chyba
Viac na túto tému: #kauza #obrana #problém #zneužívanie #Bill Cosby #Camille Cosby

+ Zamerajte sa na kondíciu a posilnenie imunity. Zdravie je prioritou.
Pracovné problémy vyriešite s nadhľadom a...

+ Nezabúdajte na otužovanie, môžete striedať saunovanie s plávaním.
Udržiavajte si pracovný poriadok, aby ste boli...