Mrchu z Dynasty ocenili v paláci: Má 81, ale s dcérou vyzerajú ako sestry!

, 27.03.2015 14:50

Anglická herečka Joan Collins získala za prácu pre charitatívne organizácie Rad britského impéria.

Herečka Joan Collins (vpravo) a jej dcéra Tara...
Herečka Joan Collins (vpravo) a jej dcéra Tara Newley. Autor: Reuters, POOL

Osemdesiatjeden­ročnej rodáčke z Londýna udelil titul Dame princ Charles počas ceremoniálu, ktorý sa konal vo štvrtok v Buckinghamskom paláci.

Collins si podľa vlastných slov nikdy nemyslela, že získa toto vyznamenanie. „Nikdy som sa o to neusilovala. Chcela som byť len príležitostná herečka, pracujúca herečka a niekto, kto bude môcť stále hrať,“ dodala predstaviteľka Alexis zo seriálu Dynastia (1981 – 1989), ktorú na slávnosti sprevádzal jej piaty manžel Percy Gibson a tiež dcéra Tara Newley, ktorá je speváčkou.

Práve pri pohľade na 51-ročnú Newley po boku o tridsať rokov staršej mamy však nejednému udrelo do očí, ako skvelo Collins vyzerá. S vlastnou dcérou totiž pôsobili viac ako sestry.

Herečka Joan Collins si prevzala ocenenie z rúk...
Herečka Joan Collins si prevzala ocenenie z rúk britského princa Charlesa. Autor: SITA/AP, Dominic Lipinski

Joan Henrietta Collins sa venuje herectvu už od detstva. Študovala na Kráľovskej akadémii divadelných umení. Zahrala si vo filmoch ako The Girl in the Red Velvet Swing (1955), Rally 'Round the Flag, Boys! (1958), Bravados (1958), The Stud (1978), The Bitch (1979) či Flintstonovci 2 (2000).

Za účinkovanie v spomínanom televíznom hite Dynastia ju šesť ráz nominovali na Zlatý glóbus, pričom v roku 1983 trofej aj získala. Od toho istého roka má aj hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#princ charles #Rad britského impéria #Joan Collins #Tara Newley
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku