Najvplyvnejší ľudia sveta podľa Time: Je medzi nimi pápež aj Kanye West

Americký týždenník Time zverejnil zoznam 100 najvplyvnejších ľudí sveta.

17.04.2015 11:28
debata
Americký herec Bradley Cooper na titulnej... Foto: Reprofoto: TIME
Bradley Cooper Americký herec Bradley Cooper na titulnej strane magazínu Time.

Dostali sa doň nielen osobnosti z oblasti politiky, kultúry či šoubiznisu, ale napríklad aj pakistanská aktivistka Malala Yousafzai, ktorá dostala Nobelovu cenu za mier.

Po desiaty raz sa v zozname objavil americký prezident Barack Obama, pričom nechýbajú ani ďalší politici ako nemecká kancelárka Angela Merkel, severokórejský líder Kim Čong-Un, ruský prezident Vladimir Putin, kubánsky líder Raúl Castro, grécky premiér Alexis Tsipras či americká politička Hillary Clinton, ktorá sa chce stať prvou prezidentkou USA.

Spomedzi hudobníkov sa do stovky najvplyvnejších ľudí dostali napríklad Taylor Swift, Björk alebo Kanye West, pričom do zoznamu zaradili aj jeho manželku Kim Kardashianovú. Z filmového priemyslu sú v zozname osobností napríklad režisér Lee Daniels, Christopher Nolan a Richard Linklater, herečky Emma Watson, Reese Witherspoon, Julianna Margulies, Julianne Moore a herci Bradley Cooper, Chris Pratt a Kevin Hart.

Okrem nich sa na zoznam dostali napríklad aj pápež František, nigérijská spisovateľka Chimamanda Ngozi Adichie, japonský spisovateľ Haruki Murakami, módna návrhárka Diane von Furstenberg, generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook alebo astronaut Scott Kelly. Tento rok však v zozname nie je ani jeden športovec.

Magazín v súvislosti s rebríčkom poslal do predaja časopis s piatimi rozličnými titulnými stranami – nachádzajú sa na nich spomenutý West a Cooper, ale tiež sudkyňa Ruth Bader Ginsburg, baletná tanečnica Misty Copeland a novinár Jorge Ramos.

debata chyba
Viac na túto tému: #Kanye West #Bradley Cooper #zoznam #Time #najvplyvnejší

+ Nové tetovanie nevyjde a tak sa ocitnete v nepríjemnej situácii.
Brigáda, s ktorou ste počítali sa...

+ Nečakane sa prejaví alergia na lieky, ktoré ste doteraz bežne užívali.
Nakupujte, výpredaje sú v plnom prúde a...