Mohol za to strach? Vyhodená hviezda Top Gearu sa vraj bála rakoviny

Anglický televízny moderátor Jeremy Clarkson prezradil, že v čase, keď napadol producenta motoristickej relácie Top Gear Oisina Tymona, sa bál, že má rakovinu jazyka.

20.04.2015 13:00
Jeremy Clarkson Foto: ,
Televízny moderátor Jeremy Clarkson na archívnom zábere.
debata

Päťdesiatpäťročný rodák z Doncasteru, ktorý pre napadnutie Tymona prišiel o miesto v BBC, to uviedol vo svojom stĺpčeku v novinách The Sunday Times.

„Dva dni pred tým incidentom mi lekár povedal, že tá hrčka na jazyku je pravdepodobne rakovina a že si ju mám nechať okamžite vyšetriť. Ale to som nemohol spraviť. Boli sme uprostred série Top Gearu a ten je pre mňa vždy prioritou. Deň, keď som napadol Oisina, bol ten najstresujúcejší počas celých 27 rokov môjho pôsobenia v BBC. Iní ľudia však dokážu zvládať stres lepšie než ja,“ napísal Clarkson, ktorému lekári nakoniec rakovinu jazyka nepotvrdili.

Moderátor v stĺpčeku taktiež prezradil, že po výpovedi v BBC bol najprv rozhodnutý, že už nebude pôsobiť v televízii. Neskôr si to však rozmyslel a v súčasnosti plánuje nový program o autách. Zatiaľ však nevie, či sa na ňom bude podieľať aj s bývalými kolegami z Top Gearu Jamesom Mayom a Richardom Hammondom.

Clarkson napadol Tymona 4. marca, pretože mu producent po nakrúcaní nezabezpečil teplé jedlo. Tymon, ktorý utrpel zranenie úst, sa následne sám odviezol do nemocnice, pričom si myslel, že príde o prácu. Na moderátora preto ani nepodal oficiálnu sťažnosť vedeniu BBC. To sa o incidente dozvedelo až od samotného Clarksona, ktorého 10. marca suspendovali na neurčito, pričom pozastavili aj vysielanie Top Gearu.

Fanúšikovia relácie na toto rozhodnutie zareagovali spustením online petície, prostredníctvom ktorej žiadali Clarksonov návrat. Podpísalo ju viac než milión ľudí. Vedenie BBC taktiež spustilo vyšetrovanie, ktoré viedol riaditeľ BBC Scotland Ken McQuarrie. Ten výsledky odovzdal generálnemu riaditeľovi Tonymu Hallovi, ktorý 25. marca oznámil, že s Clarksonom pre porušenie interných predpisov neobnovia kontrakt. O niekoľko hodín neskôr dostal Hall e-mail, v ktorom sa mu vyhrážali smrťou.

Jeremy Clarkson je televízny moderátor a spisovateľ, ktorý sa preslávil práve vďaka programu Top Gear. V ňom pôsobil najprv v rokoch 1988 až 2000 a potom od roku 2002 v novom formáte. Uvádzal tiež prvú sezónu programu Robot Wars, viacero iných motoristických relácií a v rokoch 1998 až 2000 mal vlastnú talkšou s názvom Clarkson. Je autorom štrnástich kníh.

debata chyba
Viac na túto tému: #rakovina #škandál #BBC #obavy #Jeremy Clarkson #Top Gear

+ Do nového dňa vstúpite s prvkami mierneho únavového syndrómu.
Nesnažte sa zarobiť viac ako váš partner, dokážte...

+ Pravidelné oslavovanie dosiahnutých míľnikov udrží motiváciu vysokú.
Vytvorenie rozpočtu a jeho dodržiavanie...