Tomáš Klus dostáva lekcie života od ženy. Je to jeho malá dcérka!

Český pesničkár Tomáš Klus sa podľa vlastných slov najviac učí od svojej takmer dvojročnej dcéry Josefíny.

21.04.2015 09:00
Tomáš Klus Foto: ,
Český spevák Tomáš Klus.
debata

„Kontakt s dcérou je pre mňa obrovskou školou. Často pri nej skutočne pristihnem svoje ego v akcii,“ povedal známy spevák. „Napríklad, keď začne v noci plakať, rozčúlim sa, to ego ide ďalej a ja si hovorím ‚Prečo plačeš o druhej ráno??? Ja chcem spať!!!‘,“ priblížil.

„No potom mi zrazu dôjde, že tam je ten dvojročný človek, ktorý sem prišiel a fakt ešte len spoznáva, ako tu tie veci chodia a mňa to vlastne vôbec nehnevá, hnevá to len to moje ego, ktoré vie, že musí ráno vstať a podať výkon, aby nesklamalo očakávania svoje a očakávania okolia. Ale to dieťa nezaujíma,“ poznamenal 28-ročný rodák z Třinca. „Ona je tu a konfrontácia s ňou je absolútne fantastická,“ podotkol.

„Dala mi dokonca i lekciu ticha. Vždy som sa tak zamýšľal, čo vlastne to ticho znamená, Eckhart o tom tisíckrát hovoril a ja som si vždy vravel, že na to, aby som spoznal, čo to ticho je, musím mať zapchaté uši a pôjdem sa zavrieť do tmy a potom zrazu… kúpem dcéru, pozerám sa na ňu a ona si ma po chvíli úplne prestala všímať a začala sa venovať len tomu kúpaniu, tomu kúpeľu ako takému a všimol som si, ako využíva potenciál každej veci – vezme si nejaký kalíštek a objaví jeho funkciu, jeho hmotu a baví sa tým,“ popísal Klus nezabudnuteľný okamih.

„Pozoroval som spolu s ňou, čo sa deje a zasahoval som do deja len v momente, keď ona sama vyžadovala interakciu a zrazu som započul to ticho,“ poznamenal držiteľ niekoľkých českých Slavíkov. "To ticho je medzi každým z nás a tým, čo sa deje a potom mi vzápätí prišlo celkom absurdné, akým spôsobom vytrhávame deti z toho totálneho bytia v prítomnosti, v tom tichu,“ pokračoval sympatický interpret.

„A to isté robíme zvieratám. Videl som taký geniálny film. Myslím si, že je geniálny len pre mňa, pretože ja som sa narodil v znamení býka a zistil som, že mám hrozne rád kravy,“ zasmial sa.

„A videl som film Príbeh kravy. Je to o tom, že hodinu a pol pozeráte na pastvu kráv. A je tam taký mikropríbeh, za chvíľu vidíte vzťahy medzi tými zvieratami a stalo sa tam to, že po trištvrte hodine filmu tam vošiel človek. Bolo to malé dievčatko s maminkou, a to dievčatko tam začalo pobehovať medzi tými kravami a mňa tak naštvali. Akože ‚Čo tam robíte?!‘ Nedajbože, keď po hodine prišiel traktor, ktorý už bol úplne nezmyselný,“ podotkol spevák rozhorčene. „Takže áno, ticho je veľmi relatívny, ale krásny pojem,“ dodal na záver.

debata chyba
Viac na túto tému: #výchova #test #dcéra #Tomáš Klus #formovanie

+ Mali by ste sa dostatočne vyspať a brať dostatočne veľa vitamínov.
Choďte si za svojim cieľom, mali by ste viac...

+ Vyvážená strava bohatá na ovocie a zeleninu posilní imunitu.
Každý začiatok je ťažký a neistý, musíte to len...