Dokument o Amy Winehouse pobúril rodinu. Je to premárnená šanca!

Príbuzní zosnulej anglickej speváčky Amy Winehouse skritizovali dokument Amy režiséra Asifa Kapadiu, ktorý je podľa ich slov nevyvážený a zavádzajúci.

27.04.2015 20:39
Winehouse Foto: ,
Mitch Winehouse, otec zosnulej speváčky, pózuje pri soche svojej dcéry Amy Winehouse.
debata

Snímka bude mať premiéru 16. mája na Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes, pričom do britských kín sa dostane 3. júla.

„Rodina Amy Winehouse si myslí, že tento film je premárnená príležitosť osláviť jej život a talent a taktiež, že je zavádzajúci a obsahuje viacero základných neprávd. Speváčkina rodina sa chce preto od tejto snímky dištancovať. Myslia si, že tvorcovia vynechali viacero dôležitých vecí ako napríklad úlohu jej rodiny. Rozprávanie tvoria výpovede malej vzorky známych Amy, pričom mnohí z nich s ňou nemali v posledných rokoch jej života nič spoločné. Opačné názory sa do snímky vôbec nedostali,“ uviedol v oficiálnom vyhlásení hovorca speváčkinej rodiny.

Speváčkin otec Mitch Winehouse sa k snímke vyjadril v rozhovore pre denník The Sun. „Keď som to prvýkrát videl, tak mi prišlo zle. Amy by bola zúrivá. Nie je to to, čo by chcela,“ vyhlásil. Tvorcovia snímky však trvajú na tom, že dokument je objektívny.

„Keď sme sa rozhodli nakrútiť tento film, mali sme plnú podporu rodiny Winehousovcov a k tomuto projektu sme pristúpili s absolútnou objektivitou. Absolvovali sme približne sto rozhovorov s ľuďmi, ktorí poznali Amy Winehouse – s jej priateľmi, rodinou, bývalými partnermi a ľuďmi z hudobného priemyslu, ktorí s ňou pracovali. Príbeh, ktorý tento film rozpráva, je odrazom toho, čo sme prostredníctvom týchto rozhovorov zistili,“ uviedli.

debata chyba
Viac na túto tému: #rodina #kritika #Amy Winehouse #nespokojnosť #dokument

+ Choďte sa prejsť do prírody, netrávte zbytočne veľa času mimo domova.
To čo iný zvláda ľahko vám môže priniesť...

+ Viac ovocia a zeleniny môže vášmu telu len pomôcť, nezabúdajte nato.
Vytvorenie rozpočtu a jeho dodržiavanie je...