Vezmú jej cenu? Raperka pobúrila ľudí, podpisujú kvôli nej petíciu

Viac ako trinásťtisíc ľudí podpísalo online petíciu, prostredníctvom ktorej žiadajú, aby austrálskej rapperke Iggy Azalea odobrali Billboard Music Award za skladbu Fancy.

21.05.2015 15:39
Iggy Azalea bola neuveriteľne sexi. Foto: ,
Iggy Azalea bola neuveriteľne sexi.
debata

Tú 24-ročná interpretka údajne získala neprávom, pretože skladbu, v ktorej hosťuje anglická speváčka Charli XCX, vydala 17. februára 2014, pričom podľa pravidiel usporiadateľa cien sa o ocenenie mohli vraj uchádzať nahrávky vydané po 10. marci 2014.

Iggy Azalea triumfovala s hitom Fancy v kategórii Top rapová skladba na tohtoročných Billboard Music Awards, ktoré sa konali v nedeľu 17. mája. Okrem toho si odniesla cenu aj ako Top streamujúca umelkyňa a Top rapový umelec.

„Je to nefér voči ostatným nominovaným v tejto kategórii, najmä voči skladbe Anaconda od Nicki Minaj, ktorá by najskôr vyhrala,“ uviedol iniciátor petície Christian Ferguson. „Billboard nešli podľa vlastných smerníc a mali by prepočítať nominácie bez skladby Fancy,“ napísal tiež.

Spoločnosť Dick Clark Productions, ktorá usporadúva Billboard Music Awards, na petíciu reagovala vyhlásením, že nominácia skladby Fancy bola v poriadku, pretože sa nehľadelo na dátum jej vydania, ale na jej výsledky počas obdobia od 10. marca 2014 do 8. marca 2015.

debata chyba
Viac na túto tému: #cena #petícia #Iggy Azalea #Billboard Music Awards #Fancy

+ Poznáte svoje silné a slabé stránky, tak sa podľa toho zachovajte.
Vaša oddanosť k práci bude ocenená,...

+ Objavíte v sebe nečakanú vnútornú silu a začnete nový spôsob bytia.
Zmena zamestnania bude viesť iba...