Sima Martausová: S hudbou môžete začať kedykoľvek

19.03.2016 10:00
Sima Martausová
Speváčka a skladateľka Sima Martausová. Autor:

Slovenská pesničkárka Sima Martausová čerpá inšpiráciu pri tvorbe piesní predovšetkým zo svojho života.

„Každá moja pieseň je zo života, najčastejšie spievam o tom, čo prežívam a niekedy o tom, čo vidím okolo seba. Väčšinou je to realita, ktorú si len umelecky dotváram,“ povedala v rozhovore. „Rada hovorím, že sa mi každá pieseň zrodí vždy v srdci – aj text, aj hudba a jediné, čo robím, je, že ju dám z toho srdca von, napíšem si na papier text a zoberiem gitaru alebo si sadnem ku klavíru a tú pesničku jednoducho zložím. Ono je to väčšinou celkom rýchly proces,“ poznamenala mladá interpretka, ktorá v súčasnosti pracuje na novom albume.

„Momentálne nahrávame s kapelou nový album, ktorý by sme chceli vydať na jeseň. Stále zároveň vznikajú nové pesničky. Okrem tých, ktoré chceme zaradiť na album, mám v šuflíku ešte asi tridsať piesní, ktoré zatiaľ nikto nepočul,“ prezradila sympatická rodáčka z Považskej Bystrice.

Podľa Martausovej môže človek s hudbou začať hocikedy. „Ja sama som sa hudbe začala venovať až na výške, až vtedy ma to chytilo. Stačí, že pocítite v sebe pre niečo túžbu, tam sa nekladú žiadne hranice, je v podstate jedno, či je človek mladý alebo starý. Ja som to pocítila na vysokej škole, tak som sa naučila hrať na gitare a začala som skladať piesne. Dlho som to chcela a videla som vôkol viacero známych, ktorí si skladali, tak som si povedala, prečo to neskúsiť… A vyšlo to,“ skonštatovala dnes už známa hudobníčka.

Ako ďalej dodala, stále si je vedomá, že hudobný talent dostala do vienka ako dar. „Viem, že je to dar, nie je to naučené, aj keď teraz už na sebe musím, samozrejme, pracovať, no ako to už pri každom talente býva, človek zaň jednoducho nemôže, proste ho má a každý má talent na niečo iné. Talent na niečo sa podľa mňa dá aj rozpoznať, pretože človek po tej veci zvyčajne túži a chce ju robiť – to je podľa mňa taký signál, že to v sebe má. Ja sama som túžila po hudbe asi rok, kým som si povedala, že to skúsim. Tak ma to k nej prirodzene pritiahlo,“ uzavrela speváčka.

#zivot #Sima Martausová #pieseň #inšpirácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nerozčuľujte sa nad krivdami z minulosti, už to aj tak nezmeníte.
Ak vám finančný rozpočet nevychádza...

+ Dezinfikujte si často ruky, nechcete predsa niečo chytiť.
Máte obmedzené finančné možnosti, tak čakajte na...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk