Ivanku Trump žalujú za topánky! Okopírovala ich skoro na chlp presne

25.06.2016 09:00
Podnikateľka Ivanka Trump zvolila žiarivú...
Podnikateľka Ivanka Trump na archívnom zábere. Autor: ,

Podnikateľské impérium najmladšej dcéry miliardára Donalda Trumpa, Ivanky Trumpovej, prekvitá. Ale tentoraz dostalo tvrdú ranu. Žalobu od známeho výrobcu luxusnej obuvi.

Talianska značka Aquazurra žaluje Trumpovej spoločnosť za okopírovanie dizajnu letných sandál s názvom Wild Thing – červeného modelu zdobeného strapcami a s viazaním okolo členka. Kým talianska firma topánky predáva za 785 dolárov, Trumpovej výrobok je možné zadovážiť už za 145 dolárov.

Značka Aquazurra v žalobe uvádza, že spoločnosť, ktorá obuv vyrobila, okopírovala takmer každý detail od tvaru a formy topánky, cez zdobenie strapcami pri špičke až po strapce na šnúrkach okolo členka. Trumpovú a jej spoločnosť obviňujú z toho, že bažia po úspechu u klienta, ale bez akejkoľvek tvorivej snahy vo výrobnom procese.

Nájdete rozdiel? Sandále od Ivanky Trumpovej...
Nájdete rozdiel? Sandále od Ivanky Trumpovej (vľavo) a model od Aquazurra. Autor: archív

Samozrejme, odpoveď nenechala na seba dlho čakať. Trumpovej právni zástupcovia považujú žalobu za smiešnu a upozorňujú na to, že ide o všeobecný trend, ktorý sa značka snažila nasledovať. „Tento proces je absolútne neopodstatnený a budeme sa proti nemu usilovne brániť,“ píše sa v stanovisku.

Pravdou je, že podobná obuv sa objavila v aktuálnych kolekciách aj ďalších značiek – reč je napríklad o firmách Steve Madden, Asos či Aldo.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#obuv #sandále #kopírovanie #Aquazurra #Ivanka Trumpová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezaťažujte si telo neustále rôznymi nezdravými produktami.
Urobte si poriadok vo financiách, súrne to už...

+ Neohrozujte svoje zdravie niečím nezmyselným, starajte sa o svoje zdravie.
Začiatok týždňa budete mať...