Emma Drobná sa teší na vlastný repertoár

Slovenská speváčka Emma Drobná sa teší na vlastné skladby, ktoré bude môcť nahrať na svoj debutový album.

14.11.2016 11:01
Emma Drobná Foto:
Speváčka Emma Drobná na archívnom zábere.
debata

Víťazka súťaže Česko Slovenská SuperStar z roku 2015 v rozhovore prezradila, že štúdiovka by sa mohla dostať na trh v marci. „V novembri sa s prípravami rozbehneme, pretože budeme mať ja i moji producenti viac času. Budeme mať v Bratislave skúšobňu, takže dúfam, že to už pôjde rýchlejšie. Bolo by fajn, ak by album vyšiel do marca budúceho roka. Pracujem na textoch, prevažne anglických, mám rozrobený jeden v slovenčine, ktorý neznie ako klišé. Mám aj ďalšie slovenské od iných textárov, s ktorými budem možno spolupracovať. Hudbu robia producenti Tomáš Zubák a Peťo Graus zo štúdia Creative Music House, kde budem album aj nahrávať. Robím piesne aj s mojou kapelou, hlavne s Adriánom Líškom. Veľmi rada by som nahrala skladby v slovenčine, ktoré by zneli ako môj singel Smile. Piesne budú skôr elektronické, ale budú sa musieť dať zahrať aj naživo s kapelou,“ uviedla speváčka. „Najlepšie sa mi skladá, keď nie som šťastná. Keď som šťastná, tak nepremýšľam nad vecami, o ktorých by sa dalo písať. Keď sa necítim úplne najlepšie, tak rozmýšľam nad všetkým oveľa intenzívnejšie a tým sa mi v hlave otvoria nápady na piesne,“ objasnila interpretka.

Rodáčka z Trenčína, ktorá žila s rodinou v Novom Meste nad Váhom či Trenčianskych Bohuslaviciach, plánuje aj turné. „Na turné vyrazím, až keď budem mať dostatok vlastných skladieb. Minimálne polovica piesní na prvom turné musí byť mojich. Nechcem sa prezentovať coververziami iných interpretov, cítila by som sa hlúpo. Teším sa tiež na hranie s kapelou, čo mám oveľa radšej, ako spievanie na half playback,“ vyhlásila.

Dvadsaťdvaročná speváčka takisto prezradila, že sa pomaly vyrovnáva so zmenou, ktorú jej prinieslo práve víťazstvo v spomínanej show. „V súčasnosti sa vyrovnávam s tým, že ľudia sú neprajní. Sú pánmi svojho internetu a sú tam veľmi silní. Párkrát som sa pristihla, že som sa začala vnímať tak, ako písali práve takíto neprajní ľudia. Snažím sa opäť nájsť samú seba. Nebola som zvyknutá na to, aby niekto riešil, čo robím, prečo to robím a podobne. Niektorí riešia, prečo si zmením vlasy, ktoré sú moje, rastú z môjho tela. Podľa mňa sú to zbytočné veci. Na druhú stranu mám aj zopár fanúšikovských stránok, čo je veľmi milé. Fanúšikovia sú veľmi aktívni a robia mi radosť,“ vyjadrila sa Emma Drobná.

Jej hlas pritom bude možné počuť aj v slovenskom znení animovanej rozprávky Spievaj, ktorá sa dostane do slovenských kín 22. decembra.

debata chyba
Viac na túto tému: #kariéra #hudba #plány #Superstar #Emma Drobná
Flowers

+ Vyšetrenie dlhodobých bolestí brucha nechávate na poslednú chvíľu.
Vďaka známosti dostanete...

+ Neodkladajte pravidelné vyšetrenie a objednajte sa u svojho lekára.
Čoskoro sa vám začne dariť v podnikaní a...