Russell Crowe vyviazol bez žaloby. Raperke vraj neublížil, skôr naopak

Novozélandského herca Russella Crowea neobžalujú v súvislosti s októbrovým incidentom, po ktorom ho americká rapperka Azealia Banks obvinila z ublíženia na zdraví. Rozhodla o tom prokuratúra losangeleského okresu.

09.12.2016 15:12
Russell Crowe Foto: ,
Herec Russell Crowe na archívnom zábere.
debata

K spomínanému incidentu medzi 25-ročnou rapperkou a 52-ročným hercom došlo v hercovej izbe v jednom z hotelov v kalifornskom Beverly Hills, kam Crowe pozval približne desať hostí na večeru, počas ktorej mali počúvať hudbu. Jedným z hostí bol rapper RZA, s ktorým prišla aj Banks.

Ako uviedlo viacero očitých svedkov, incident sa začal tým, že raperka sa smiala na výbere hudby, pričom Crowea a minimálne jedného ďalšieho hosťa nazvala „nudnými belochmi“. Na to zareagovala nemenovaná žena, ktorá sa herca zastala a raperke povedala, aby sa upokojila.

Banks sa však namiesto toho opýtala, či by chceli, aby rozbila pohár a podrezala im hrdlá. Následne vzala jeden z pohárov, na čo Crowe zareagoval tak, že ju schytil a vyniesol von zo svojej izby. Následne zavolal hotelovú ochranku, aby ju vyprevadili von z hotela.

Interpretka neskôr tvrdila, že jej herec nadával do negrov, škrtil a opľul ju. Incident nahlásila na polícii po tom, ako sa jej Crowe odmietol ospravedlniť. Viacerí z hostí, vrátane spomínaného RZA, však vypovedali, že v skutočnosti slovo neger použila práve Banks, pričom jej správanie opísali ako nevyspytateľné. Vyšetrovatelia na základe toho dospeli k záveru, že Crowe sa nedopustil ublíženia na zdraví, pretože tým, že raperku vyniesol von, preventívne zabránil, aby niekomu ublížila.

debata chyba
Viac na túto tému: #súd #žaloba #Azealia Banks #incident #Russell Crowe
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Berte ohľad na svoje zdravie, nepremáhajte sa, nedopadne to dobre.
Nikto nespraví prácu za vás, musíte si pomôcť...

+ Nehazardujte so svojim zdravím, neoplatí sa vám to.
Nekupujte si veci na ktoré nemáte, radšej si odložte a...