Šperky Kim Kardashian zlodeji roztavili a predali! Jeden však ušetrili...

Údajný vodca skupiny lupičov, ktorí vlani v októbri v Paríži prepadli americkú televíznu celebritu Kim Kardashian West, povedal vyšetrovateľom, že všetky ukradnuté šperky, s výnimkou zásnubného prsteňa v hodnote zhruba 3,74 milióna eur, roztavili a predali. Informoval o tom francúzsky denník Le Monde, ktorý sa dostal k prepisu výpovede.

30.01.2017 14:42
Kim Kardashian Foto:
Televízna celebrita Kim Kardashian na archívnom zábere.
debata

K lúpeži došlo 3. októbra v luxusnej súkromnej rezidencii v centre Paríža, odkiaľ zlodeji ukradli šperky v približnej hodnote desať miliónov eur. Francúzska polícia začiatkom januára zatkla celkovo sedemnásť podozrivých, z ktorých desať následne prokuratúra obvinila. Jedným z nich je aj 60-ročný Aomar Ait Khedache, ktorého vyšetrovatelia považujú za vodcu skupiny.

„Aby tie šperky nikto nikdy nespoznal, tak sme sa ich rozhodli roztaviť. Jeden z našich ľudí sa o to postaral. Celkovo to bolo približne 800 gramov, za čo sme dostali nejakých 25-tisíc alebo 28-tisíc eur. Ten zásnubný prsteň sme sa však báli predať, pretože ten kameň je veľmi ľahko identifikovateľný,“ uviedol Khedache s tým, že prsteň má istý človek, ktorého identitu však neprezradil.

Khedache ďalej údajne povedal, že 36-ročnú manželku rappera Kanyeho Westa plánovali pôvodne okradnúť už skôr, pričom mali podrobné informácie o jej aktivitách v Paríži. Tie podľa jeho slov pochádzali od osoby z jej najbližšieho okolia. V plánovaní lúpeže im taktiež pomohlo, že Kardashian West na sociálnych sieťach ukazovala svoje šperky a vyhlásila, že nenosí napodobneniny. „Stačilo sa pozrieť na internet a dozvedeli sme sa všetko potrebné,“ dodal.

debata chyba
Viac na túto tému: #lúpež #výpoveď #Kim Kardashian #šperk #zistenie
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Očakávajte nepríjemné bolesti s dýchaním, podarí sa ich však stabilizovať.
Pravdepodobne si v zamestnaní s...

+ Objaviť sa môžu bolesti hlavy spôsobené psychickými problémami.
Ideálne je spraviť si oddych a použiť na to...