Nevidiaci tenorista Bango očaril Vášáryovú i Vargicovú

01.07.2010 17:08
Maroš Bango a Sisa Sklovska
Maroš Bango si v rámci svojho bratislavského koncertu zaspieval aj so Sisou Sklovskou. Autor:

Herečka Emília Vášáryová či operná speváčka Ľubica Vargicová si pred pár dňami užili koncert nevidiaceho tenoristu Maroša Banga v Bratislave. Talentovaný spevák sa predstavil v rozličných žánroch a zaspieval v niekoľkých jazykoch.

„Koncert Maroša Banga bol pre nás všetkých veľkým zážitkom. Nielen po stránke jeho umeleckej hodnoty, ale aj krásnej ľudskosti, ktorá z piesní sála,“ zhodnotila Emília Vášáryová. Na podujatí sa zúčastnila ako členka Čestného plesového výboru. Práve na Plese v opere sa podarilo vyzbierať viac ako 52-tisíc eur, z ktorých časť venovala Nadácia Orange v rámci projektu Kultúra bez bariér na podporu spomenutého koncertného podujatia.

Hudobný večer v bratislavskom DK Ružinov spoluorganizovalo občianske združenie AMBRELO, ktoré má svoj základ v hudobnej skupine troch nevidiacich hudobníkov na čele s Marošom Bangom.

„Náš svet je plný krásnych zvukov a piesní. Chceme sa oň deliť s ostatnými – s tými, ktorí sa na neho dokážu pozrieť svojimi zdravými očami a tiež s tými, ktorí v ňom žijú tak ako my. Našim koncertom sme chceli venovať obecenstvu v sále kus našej radosti zo života, optimizmu a energie. Chceme byť pre druhých vzorom, ako sa nevzdávať a ako sa naučiť riešiť svoje problémy dobrou náladou a peknou hudbou,“ povedal o koncerte určenom primárne pre zdravotne a sociálne hendikepovaných spoluobčanov spevák Maroš Bango.

Priestor prezentovať svoj talent dostali aj Bangovi hostia, speváci Marek Gernát, Simona Kačmárová a Janka Škultéty, ktorí žijú taktiež so zdravotným hendikepom. Zlatým klincom programu bolo vystúpenie Sisy Sklovskej, ktorá s Marošom na záver zaspievala slávny duet „Con Te partiro“. Počas niekoľkých piesní sa k Marošovi Bangovi pripojil a vytvoril živý doprovod orchester Brillant.

Maroš Bango si v rámci svojho bratislavského...
Koncert Maroša Banga bol pre nás výnimočným...
+1Herečka Emília Vášáryová (vľavo) a zástupkyňa...
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Mali by ste riešiť len podstatné veci, príliš sa zaťažujete zbytočnosťami.
Nepýtajte si finančnú pomoc...

+ Stretnete sa s ľuďmi, ktorí budú chcieť ovplyvniť váš život, zachovajte rozum.
Konajte rozvážne a...