Gayovia jej vďačia za veľa! Debru Messingovú za to ocenia

Organizácia pre monitorovanie obrazu gejov a lesieb v médiách (Gay & Lesbian Alliance Against Defamation - GLAAD) ocení americkú herečku Debru Messing.

Eric McCormack, Sean Hayes, Debra Messing a Megan Mullally.
Herečka Debra Messing (druhá sprava) na snímke s kolegami zo sitkomu Will & Grace - zľava: Eric McCormack, Sean Hayes, a Megan Mullally.
Autor: ,

Štyridsaťosemročnej rodáčke z New Yorku, známej najmä ako Grace Adler zo seriálu Will a Grace (1998 – 2006), udelí za podporu LGBTI komunity cenu Excellence in Media. Pripojí sa tak k osobnostiam ako Robert De Niro, Russell Simmons, Kelly Ripa, Patti LaBelle, Tyra Banks, Julianne Moore, Glenn Close, Barbara Walters, Bob a Harvey Weinsteinovci a Di­ane Sawyer. 

„Debra Messing nie je len neochvejnou podporovateľkou LGBTI komunity na sociálnych sieťach, ale je aj hlasom proti diskriminácii každého druhu,“ uviedli zástupcovia organizácie o tohtoročnej laureátke.

Herečka si ocenenie prevezme 6. mája počas druhého ceremoniálu k 27­. ročníku GLA­AD Media Awar­ds v New Yorku, ktorý bude moderovať Ross Mathews.

Ukrajina, vojaci

V Donbase narazil voz OBSE na mínu, Američan zomrel, dvaja ľudia zranení

23.04.2017 13:31, aktualizované: 15:45

Obrnený voz pozorovateľskej misie Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) na území ovládanom východoukrajinskými separatistami narazil na protitankovú mínu.

trump

NYT: Trump sa spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.

hasiči, požiar, Kalifornia, pád lietadla, dom

Taliansky 7-ročný chlapec, ktorého rodičia vyhodili z horiaceho domu, zomrel

23.04.2017 12:46

Chlapca vyhodili rodičia z okna druhého poschodia v zúfalej snahe zachrániť ho pred požiarom.

bratislavsky hrad

Slovák žijúci v Paríži: Francúzsko ide dole vodou

23.04.2017 12:00

"Vo Francúzsku to ide dole vodou," hovorí Igor pôvodom z Bratislavy, ktorý pôsobí v Paríži niekoľko rokov ako architekt.