Krutá rana! Rakovina sa vrátila, Anna K. sa vzdať neplánuje

Českej speváčke Anne K. sa po ôsmich rokoch vrátila rakovina.

08.06.2017 13:20
Speváčka Anna K. Foto:
Speváčka Anna K.
debata

Päťdesiatdvaročná interpretka potvrdila informáciu českému denníku Blesk a dodala, že nádor v prsníku našli pri preventívnej prehliadke. „Chcem všetkým mojim kamarátom, rodine, verným fanúšikom a najmä ostatným ženám ukázať, že Anna K. je veľká bojovníčka a chcem byť vzorom pre mnohých ľudí s podobným ochorením. Nikdy sa nevzdať – to sa jednoznačne vyplatí,“ vyhlásila hudobníčka.

„Postaviť sa tej situácii čelom a makať zo všetkých síl a vyhrať. Ľutovať sa je zničujúce a okolo je toľko tragédií a oveľa horších príbehov ľudí, takže toto je vlastne oproti niektorým udalostiam, ktoré sa dejú ostatným, len malá vec,“ povedala speváčka, ktorá je odhodlaná chorobu poraziť a preto ihneď nastúpila na chemoterapiu.

Hudobníčka zatiaľ neplánuje rušiť koncerty. „Samozrejme, čaká ma dlhá liečba, ktorá uberá na sile, ale nerátam s rušením letných koncertov a festivalov. To, že som mohla vystupovať počas prvej choroby, mi veľmi pomáhalo. Verím, že to naozaj prispelo k môjmu uzdraveniu. Tá obrovská podpora a neuveriteľná energia z ľudí pod pódiom. Hudba je liek, a to mi nikto nevyhovorí. Práve dokončujem klip k môjmu singlu Co mi za to dáš. Teším sa z každého krásneho dňa. Budem sa jednoducho snažiť robiť všetko, čo odvedie moje myšlienky niekam do sveta pozitívnych vecí,“ vyhlásila. „Som na svete asi preto, aby som stále prekonávala prekážky. Už som síce vytrénovaná, ale teraz musím zase nabrať silu a vyraziť do boja a chvíľu sa postarať sama o seba,“ dodala.

debata chyba
Viac na túto tému: #pomoc #choroba #rakovina #nádor #diagnóza #Anna K.

+ Dostatok spánku je nevyhnutný pre obnovu energie a celkové zdravie.
Pozor na nebezpečné parkovanie, hrozí...

+ Pravidelný pohyb a cvičenie sú kľúčom k fyzickej i mentálnej pohode.
Nenechajte si ujsť príležitosť rôznych...