Arianu Grande vyhlásili za čestnú občianku Manchestru

13.07.2017 17:40
Ariana Grande
Speváčka Ariana Grande navštívila v nemocnici Lily Harrison, jednu z návštevníčok jej koncertu v Manchesteri, kde teroristický útočník zabil 20 osôb a ďalšie desiatky zranil. Autor:

Americká speváčka a herečka Ariana Grande sa stala čestnou občiankou anglického Manchestru.

Občianstvo jej jednohlasne schválila mestská rada, ako vďaku za organizovanie benefičného koncertu One Love Manchester na pomoc obetiam bombového teroristického útoku z 22. mája, pri ktorom zomrelo 22 ľudí. Richard Leese, vedúci predstaviteľ mestskej rady, pre BBC uviedol, že sa po incidente, ktorý sa stal po jej koncerte, do mesta nemusela vrátiť, no aj tak to urobila.

„Namiesto toho sa ona, interpretka, umelkyňa, rozhodla ďalej nekoncertovať, kým sa nevráti vystupovať do Manchestru. Utešila tak tisícky ľudí, vyzbierala milióny na špeciálny účet We Love Manchester Emergency Fund a stala sa jeho hlavnou mecenáškou,“ uviedol. Mesto zatiaľ neplánuje žiadnu ceremóniu, na ktorej by 24-ročnej Grande občianstvo oficiálne udelilo, informuje BBC.

Leese zároveň ocenil ľudí, ktorí po útoku pomáhali a ukázali „ducha Manchestru, sily a vzdoru“. Rozhodnutie mestskej rady sa však nestretlo s úplným súhlasom. Jedna z návštevníčok koncertu, po ktorom nasledoval výbuch, Anne Marie McNally upozornila v televíznej relácii Victorie Derbyshire na to, že by pre radu mali byť prioritní zamestnanci záchranných služieb a ľudia, ktorí v tú noc pomáhali.

#manchester #čestné občianstvo #Ariana Grande
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Prežívate nespokojnosť na duši, postačí na istý čas zmena prostredia.
Peniaze, čo zarobíte sú určené aj...

+ Doprajete si salón krásy a necháte sa hýčkať po celý deň.
Neznámych obchodníkov rýchlo prekuknete a...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk