Kanye West chce 10 miliónov dolárov! Podáva žalobu

Americký raper podal žalobu na viaceré poisťovacie spoločnosti združenia Lloyd's of London za nevyplatenú poistku súvisiacu so zrušenými koncertami jeho turné Saint Pablo.

02.08.2017 15:00
Kanye West a jeho manželka Kim Kardashian Foto: ,
Raper Kanye West a jeho manželka Kim Kardashian pózujú fotografom.
debata

Podľa súdnych dokumentov mu združenie už osem mesiacov nevyplatilo peniaze za vystúpenia, ktoré musel pre hospitalizáciu zrušiť koncom novembra. Spolu so svojou spoločnosťou Very Good Touring ich žaluje za porušenie zmluvy a požaduje odškodné a uhradenie právnych poplatkov vo výške takmer 10 miliónov dolárov (v prepočte 8,5 milióna eur). Okrem toho požaduje súdny proces s porotou.

Interpret pôvodne naplánoval Saint Pablo Tour, ktoré pozostávalo z 38 koncertov a malo trvať od 12. augusta do 2. novembra 2016. Dva z koncertov musel zrušiť po tom, ako jeho manželku Kim Kardashian West prepadli a okradli 2. októbra v Paríži. Neskôr pridal do turné ďalšie koncerty. Koncom novembra však interpreta hospitalizovali pre nezverejnené dôvody v Neuropsychi­atrickej nemocnici UCLA a on musel zvyšok turné zrušiť.

Podľa súdnych dokumentov jeho manažéri koncerty poistili proti „nepredvídanému zraneniu alebo chorobe“, do ktorých podľa nich spadá aj spomínaná hospitalizácia. Ako žalobcovia uvádzajú, interpret a jeho 11 spolupracovníkov dokonca poskytli jej vyšetrovateľom výpovede pod prísahou o tom, že nebol v dostatočne dobrom zdravotnom stave, aby pokračoval v turné. Pre poisťovacie spoločnosti to však údajne nebolo dostačujúce a preto im to odmietajú vyplatiť. West v súdnych dokumentoch uvádza v akom rozsahu bol jeho zdravotný stav v čase hospitalizáci­e vážny.

debata chyba
Viac na túto tému: #žaloba #Kanye West

+ Nečakajte na zázrak, ten rozhodne tak skoro nepríde.
Veľa času trávite pozeraním do mobilu a strácate cenný...

+ Dnes je čas na relax, nemusíte robiť veci na sto percent, oddychujte.
Nerobte si zásluhy na cudzej práci, nič...