Vysúdila 4,5 milióna! Herečke Wilsonovej ich vyplatia za poškodenie povesti

Austrálsky súd rozhodol o vyplatení odškodného vo výške 4,56 miliónov austrálskych dolárov (v prepočte vyše troch miliónov eur) herečke Rebel Wilsonovej.

13.09.2017 14:30
Herečka a komička Rebel Wilson po verdikte súdu... Foto: ,
Herečka a komička Rebel Wilson na archívnom zábere odchádza zo súdu v Melbourne.
debata

Dostane ich za články v magazíne, ktoré poškodili jej česť a pre ktoré údajne nedostala filmové roly. Tie publikovali v roku 2015 v austrálskom periodiku vydavateľstva Bauer Media. Najvyšší súd v austrálskom štáte Viktória už v júni rozhodol, že texty uvádzajúce, že herečka klamala o svojom veku, pôvode svojho krstného mena a výchove v Sydney, sa nezakladali na pravde a poškodil jej kariéru.

K rozhodnutiu súdu herečka na Twiteri uviedla, že v prípade nešlo o peniaze. „Teším sa, že s tým, čo som získala ako odškodné, pomôžem niektorej z austrálskych charít a podporím filmový priemysel. Tiež sa teším na návrat k svojej kariére a zabávaniu ostatných,“ napísala Wilson.

Herečka pôvodne požadovala ako odškodné 7 miliónov austrálskych dolárov (približne 4,7 milióna eur). Od spoločnosti Bauer Media navyše žiada zaplatiť náklady za súdny proces. Vydavateľstvo považovalo sumu odškodného za príliš vysokú, nedokázalo však preukázať, že sa články zakladali na pravde a že jej nespôsobili finančné straty.

Rebel Wilson je 37-ročná komediálna herečka známa najmä ako Amy z hudobných komédií Ladíme! (2012) a Ladíme 2 (2015). Okrem toho si zahrala vo filmoch Dámska jazda (2011), Bláznivá jazda (2011), Baby na ťahu (2012), Ako porodiť a nezblázniť sa (2012), Pot a krv (2013), Noc v múzeu: Tajomstvo hrobky (2014), Grimsby (2016) či Ako byť single (2016).

debata chyba
Viac na túto tému: #súd #odškodné #magazín #Rebel Wilson

+ Neprejedajte sa, bude vám zle a nebudete sa cítiť dobre vo svojom tele.
Nie vždy vám bude po chuti, avšak...

+ Jednoduché dýchacie cvičenia môžu okamžite znížiť pocit úzkosti.
Nerobte nič na vlastnú päsť, s vašim tímom vám...