Winfrey poprela kandidatúru za prezidenta: To nie je nič pre mňa

Americká televízna moderátorka, herečka, producentka a filantropka Oprah Winfrey ukončila špekulácie, že sa možno bude v roku 2020 uchádzať o úrad amerického prezidenta.

26.01.2018 14:20
Oprah Winfrey Foto: ,
Moderátorka a podnikateľka Oprah Winfrey.

V rozhovore zverejnenom vo štvrtok v módnom časopise InStyle uviedla, že kandidovanie za prezidenta nesedí jej povahe. „Pred pár dňami som stretla niekoho, kto mi povedal, že mi s kampaňou pomôžu,“ vyhlásila pre magazín InStyle.

Mediálna magnátka sa stala stredobodom záujmu medzi členmi opozičnej Demokratickej strany po svojom prejave zo 7. januára na slávnostnom odovzdávaní cien Zlaté glóbusy, kde prevzala ocenenie za celoživotné dielo. Médiá v nasledujúcich dňoch naznačovali, že možno uvažuje o kandidatúre v najbližších prezidentských voľbách.

V rozhovore pre InStyle Winfrey povedala, že nedávno videla „chutný“ hrnček na kávu ozdobený nápisom „Oprah 2020“. „Všetko, čo človek potrebuje, je hrnček, nejaká odborná literatúra o kampani a tričko,“ dodala Winfrey.

„Vždy som s úplnou istotou o sebe vedela, čo viem robiť a čo nie. A práve o toto nemám záujem. Nemám na to DNA,“ vysvetlila obľúbená a slávna moderátorka, ktorú citovala aj agentúra DPA.

Prezident Donald Trump, ktorý je sám bývalou hviezdou televíznej reality šou, 9. januára vyhlásil, že pochybuje o tom, že Winfrey bude kandidovať. „Mám Oprah rád. Nemyslím si, že bude kandidovať,“ vyjadril sa Trump pred novinármi počas zasadnutia kabinetu v Bielom dome.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #prezident #rozhovor #Oprah Winfrey #kandidatúra #InStyle

+ Precestujte rôzne krajiny, kým vám to zdravie môže umožniť.
Nastal správny čas na veľké zmeny, premyslite si...

+ Dnes načerpáte energiu zo slniečka, ale nezabúdajte na opaľovací krém.
Nová práca vám otvorí nové možnosti,...