Angelina Jolie chce chrániť ženy vo vojne. Znásilnenie je krutá zbraň!

01.02.2018 17:56

Americká herečka Angelina Jolie by chcela v boji proti sexuálnemu násiliu ako vojnovému zločinu spolupracovať so Severoatlantickou alianciou. Hollywoodska hviezda a humanitárna aktivistka to vyhlásila v stredu počas návštevy centrály NATO v Bruseli.

Herečka Angelina Jolie počas návštevy NATO v...
Herečka Angelina Jolie počas návštevy NATO v Bruseli. Autor: SITA/AP, Geert Vanden Wijngaert

Bez zodpovednosti za takéto zločiny sa nedá dosiahnuť mier, upozornila Jolie, ktorá pôsobí aj ako osobitná vyslankyňa Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR). Bojovať proti sexuálnemu násiliu vo svete bude herečka podľa vlastných slov v spolupráci s NATO prostredníctvom lepšej odbornej prípravy, lepšieho monitorovania a informovania a zvyšovania povedomia o tomto probléme.

„Použitie znásilnenia ako vojnovej zbrane bolo považované za nevyhnutný prvok konfliktu či ako menej závažný trestný čin, a ako problém príliš ťažký alebo príliš nepríjemný, aby sa s ním spoločnosti mohli zaoberať,“ povedala Jolie.

„Toto je historická nespravodlivosť a rozhodujúca otázka pre medzinárodný mier a bezpečnosť,“ konštatovala herečka. Dodala, že znásilnenie ako zbraň zohralo významnú úlohu vo vojenských konfliktoch po celom svete a tiež pri vzniku utečeneckých vĺn.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg v tejto súvislosti oznámil, že aliancia zvýši svoje už jestvujúce vzdelávacie a školiace programy o sexuálnom násilí pre vojakov členských krajín a aj partnerské ozbrojené sily.

„Sexuálne násilie je vojnová taktika proti ženám a dievčatám, ale aj proti mužom a chlapcom,“ povedal Stoltenberg a dodal: „NATO už teraz na riešenie tejto otázky vynakladá veľa, stále sa však dá urobiť viac.“

#znásilnenie #vojnový zločin #BOJ #Angelina Jolie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Pri kožných problémoch navštívte lekára, nemáte sa čoho hanbiť.
Nenechajte nech na vás ľudia nadávajú,...

+ Všetko bude v poriadku ak sa vnútorne upokojíte.
Spravte si dnes radosť a začnite pri nakupovaní...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk