Pawlovská: Naša civilizácia už úplne blbne, o chvíľu budú z ľudí dementi

Česká spisovateľka a scenáristka Halina Pawlowská je vždy sama sebou, pričom k tomu nepotrebuje žiadne špeciálne formy duševnej hygieny ani moderné relaxačné metódy.

04.02.2018 10:00
Spisovateľka a novinárka Halina Pawlovská. Foto:
Spisovateľka a novinárka Halina Pawlovská.
debata (24)

„Všetko sa to teraz tak nazýva… Hovoria vám, učte sa dýchať a majte sa rada, hýčkajte sa, buďte sama sebou… Ako prosím vás môžem byť niekým iným? Ja predsa musím byť sama sebou! To je taká blbosť, ja to neznášam, je to pre blbých,“ uviedla v rozhovore.

„Ľudia predsa vždy vedeli dýchať a vedeli chodiť, nepotrebovali žiadny krokomer ani iné aplikácie, aby vedeli, koľko prejdú a či sa správne nadychujú. Mne to príde, že tá naša civilizácia už úplne blbne, o chvíľu budú z ľudí úplní dementi, proste otvoria ráno oči a budú úplne zúfalí, ako sa majú nadýchnuť a čo majú teraz robiť, či majú dať dole nohy alebo či majú meditovať… Medituj, maj sa rád, oni si z nás robia snáď volov…,“ podotkla pobavene známa rodáčka z Prahy.

Namiesto meditácii a hlbokého dýchania si zájde radšej s kamarátkou do kaviarne. „Tam si povieme, kto všetko je kretén a ona si dá potom tortu. Ja sa snažím si ju nedať, tak ju aspoň pozorujem,“ zasmiala sa Pawlowská.

24 debata chyba
Viac na túto tému: #Sama #osobnosť #Halina Pawlowská

+ Pridanie zelene do vašej pracovnej plochy môže zvýšiť vašu kreativitu.
Využívanie finančných aplikácií pomáha...

+ Pravidelné prestávky počas práce znižujú stres a zvyšujú produktivitu.
Nerobte si z nikoho srandu, ani vy ste...