Trumpová v Keni kŕmila sloníky: Vyžehlí tak slová o Afrike ako prdeli sveta?

05.10.2018 11:20
V Nairobi navštívila Melania Trump útulok pre...
V Nairobi navštívila Melania Trump útulok pre slonia mláďatá a zúčastnila sa aj na ich kŕmení. Autor: ,

Americká prvá dáma Melania Trumpová sa v národnom parku v Keni zúčastnila na kŕmení sloníkov, aby poukázala na nutnosť ochrany zvierat. Informovala o tom agentúra AP.

Keňa je treťou zastávkou Trumpovej na ceste po Afrike. V utorok návštevu začala v Ghane a vo štvrtok pokračovala do Malawi. V úlohe prvej dámy je to jej prvá veľká zahraničná cesta bez manžela a prvá návšteva Afriky. Cestu, ktorá sa venuje témam zdravia, vzdelania, detí a turizmu, Trumpová zakončí v Egypte.

Prvá
		dáma USA Melania Trump počas
		vystúpenia...
Prvá dáma
		USA Melania Trump v tropickej
		helme,...
+8Prvá dáma USA Melania
		Trump počas
		návštevy...

Manželka amerického prezidenta v národnom parku v Nairobi kŕmila z fľaše dvoch sloníkov, jedného potľapkala po chrbte a druhému pohladila ucho. Ešte v piatok vyrazí Trumpová na krátke safari a dozvie sa viac o tom, ako sa Keňa snaží chrániť slony, nosorožce a ďalšie zvieratá. Potom ju čaká návšteva detského domova v Nairobi a predstavenie detí v národnom divadle Keni.

Prvá dáma USA Melania Trump počas návštevy...
Prvá dáma USA Melania Trump počas návštevy školy v meste Lilongwe v Malawi. Autor: SITA/AP, Carolyn Kaster

Prezident Donald Trump od vlaňajšieho nástupu do funkcie Afriku ešte nenavštívil. Na januárovej schôdzke sa senátormi v Bielom dome podľa uniknutých informácií vyhlásil, že nevie, prečo do Ameriky môžu prichádzať ľudia z kadejakých „prdelí sveta“ v Afrike či Karibiku. Následne použitie tohto vulgarizmu poprel.

Jeho výrok vyvolal v Afrike pobúrenie a cesta Trumpovej má pomôcť ranu vyvolanú prezidentovým vyhlásením zaceliť, súdi spravodajský server BBC.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#prezident #návšteva #Afrika #diplomacia #keňa #slony
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Kým skočíte do neznámej vody informujte sa akú hĺbku môžete očakávať.
Ponúka sa vám...

+ Na dohodnuté stretnutie sa musíte poriadne vyspať, oddych pomôže.
Využite ponúkané rodinné zľavy, môžete...