Británia má za sebou ďalšiu kráľovskú svadbu, princezná Eugenie sa vydala

, , 12.10.2018 13:11
Eugenie
Britská princezná Eugenie a jej dlhoročný priateľ Jack Brooksbank sú už manželmi. Autor: ,

Na Windsorskom zámku sa v piatok napoludnie zosobášili britská princezná Eugenie (28) a jej dlhoročný priateľ Jack Brooksbank (32).

Na obrade sa zúčastnili takmer všetci členovia britskej kráľovskej rodiny vrátane princezninej starej mamy, britskej kráľovnej Alžbety II. Hoci britské médiá pred svadbou špekulovali o neprítomnosti manžela Alžbety II., princa Philipa, na svadbe sa zúčastnil.

Nevesta - princezná Eugenie prichádza na svoju...
Nevesta - princezná Eugenie prichádza na svoju svadbu s Jackom Brooksbankom, o jej svadobné šaty sa postaral návrhár Peter Pilotto. Autor: SITA/AP

Nevesta do Windsoru prišla v aute, po jej boku sedel princ Andrew, vojvoda z Yorku, jej otec. Ten ju sprevádzal aj po schodoch do Kaplnky svätého Juraja, k oltáru ju priviedol ženích. Jack Brooksbank v okamihu, keď sa nevesta objavila po jeho boku, zašepkal: „Vyzeráš perfektne“. Princezná Eugenia mala na sebe svadobné šaty, ktoré pre ňu navrhli britskí dizajnéri Peter Pilotto a Christopher De Vos. Zdobili ich motívy dôležité pre princeznú, ako napríklad bodliak symbolizujúci jej a manželovu obľubu kráľovského sídla Balmoral v Škótsku, trojlístok symbolizujúci Írsko, Yorkovskú ružu a brečtan, ktoré sú symbolmi rodín novomanželov. Hlavu nevesty zdobila vzácna tiara Greville, ktorá patrí kráľovnej Alžbete II.

Podobne, ako na májovej svadbe princa Harryho a Meghan, aj na piatkovej svadbe sa ukázali mnohé známe osobnosti. Do Windsoru prijali pozvanie Demi Moore, Liv Tyler, Naomi Campbell, Robbie Williams s manželkou Aydou Field, James Blunt, Kate Moss a mnohí ďalší.

Britský
		princ William a Kate, vojvodkyňa
		z...
Modelka
		Cara Delevingne na svadbe
		princeznej...
+33Holly Candy v kreácii
		Ralph & Russo.

Zatiaľ, čo na májovej svadbe princa Harryho s americkou herečkou Meghan Markleovou sa u uličkách Windsoru tlačilo vyše 100 000 návštev­níkov, počas piatkovej svadby boli ulice mestečka viac-menej prázdne. Snúbenci si do kaplnky pozvali o 150 hostí viac ako Harry s Meghan, ich počet sa vyšplhal na 850.

Princezná Eugenie vchádza do Kaplnky svätého...
Princezná Eugenie vchádza do Kaplnky svätého Juraja, po jej boku ide princ Andrew, vojvoda z Yorku, jej otec. Autor: Reuters, TOBY MELVILLE

Hlavnou družičkou nevesty bola jej sestra princezná Beatrice a svedkom ženícha zase jeho brat Thomas. Princeznú Eugenie k oltáru sprevádzalo viacero detí. Medzi nimi nechýbali ratolesti vojvodu a vojvodkyne z Cambridgea princ George a princezná Charlotte, dcéra Zary a Mikea Tindallovcov Mia Tindall, jej sesternice Savannah a Isla, krstná dcéra Eugenie Maud Windsor, dcéra Robbieho Williamsa Theodora a syn priateľov budúcich manželov Louis de Givenchy.

Princ George a princezná  Charlotte na svadbe...
Princ George a princezná Charlotte na svadbe princeznej Eugenie vo Windsore. Autor: SITA/AP, Steve Parsons

Svadobný obrad sa začal o 11.00 hodine miestneho času (12.00 h SELČ) v kráľovskej Kaplnke sv. Juraja v zámockom komplexe. Na tom istom mieste sa 18. mája zosobášili aj princ Harry s americkou herečkou Meghan Markleovou, ktorí následne dostali titul vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu.

Princezná Eugenie a  Jack Brooksbank sa stali...
Princezná Eugenie a Jack Brooksbank sa stali manželmi. Autor: Reuters, POOL

Svadobný obrad viedol windsorský dekan David Conner. Počas obradu mladomanželom zaspieval Andrea Bocelli a hudobný sprievod na sobáši dotvorili aj členovia Royal Philharmonic Orchestra. Súčasťou bohoslužby bola aj osobná modlitba, ktorú napísal arcibiskup z Yorku John Sentamu.

Jack
		Brooksbank a princezná  Eugenie
		sa...
Jack
		Brooksbank a princezná  Eugenie
		sa...
+5Jack Brooksbank a
		princezná  Eugenie
		sa...

Prenos zo svadby si mohli pozrieť aj televízny diváci. Postarala sa o to sa televízia TLC, ktorá divákom ukázala nielen svadobný sprievod či príchod hostí, ale aj samotný obrad v Kaplnke svätého Juraja.

Nevesta - princezná
		Eugenie prichádza na
		svoju...
Princezná Eugenie ako
		nevesta.
+4Princezná Eugenie
		vchádza do Kaplnky
		svätého...

Mladomanželia po obrade vyrazili na jazdu v koči po Windsore. Po nej sa dvojica zúčastní na recepcii v Sále svätého Juraja na Windsorskom hrade, ktorej hostiteľkou je kráľovná Alžbeta II. Nasledovať bude večierok v Royal Lodge – oficiálnom sídle otca nevesty princa Andrewa, vojvodu z Yorku. Rodiny snúbencov platia za súkromné aspekty svadby, píše BBC.

Jack Brooksbank a princezná  Eugenie vyrazili...
Jack Brooksbank a princezná Eugenie vyrazili po obrade na jazdu kočom vo mestečku Windsor. Autor: Reuters, POOL

Princezná Eugenie a Jack Brooksbank sa zoznámili pred niekoľkými rokmi počas lyžovačky a zasnúbili tento rok v januári v Nikarague. Eugenie pracuje ako riaditeľka v galérii Hauser and Wirth. Princezná Eugenie je mladšou dcérou princa Andrewa, druhého syna kráľovnej Alžbety II., a jeho bývalej manželky, vojvodkyne z Yorku Sarah Ferguson. Je deviatou v línii následníctva na britský kráľovský trón. Princezná je patrónkou viacerých charitatívnych organizácií, ako napríklad Teenage Cancer Trust, European School of Osteopathy či Elephant Family.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Windsor #kráľovská svadba #princezná Eugenie #svadba princeznej Eugenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ubezpečte sa, že je všetko v poriadku, hlavne oblasti vášho zdravia.
Nekopírujte, na všetko sa vám skôr či...

+ Je dôležité aby ste sa sami cítili dobre vo vlastnom tele, myslite na to.
Dokončite si svoju začatú prácu,...