Kráľovská rodinka ako z plagátu! Charles oslavuje, najviac sa zabáva malý George

Pri príležitosti 70. narodenín princa Charlesa sa celá rodinka posadila na lavičku v záhrade v "Clarence House" a usmievala sa do objektívu. Pozrite si vydarené zábery!

, 14.11.2018 10:00
1

So širokými úsmevmi na perách pózujú členovia kráľovskej rodiny na lavičke v „Clarence House“, kde princ Charles žije s manželkou, vojvodkyňou Camillou. Do objektívu sa usmievajú vojvodkyňa Kate, ktorá drží v náručí princa Louisa, princ William, vedľa neho je princ Harry s manželkou Meghan. V spodnom rade sedí oslávenec, princ Charles, na kolenách má princa Georgea, vedľa neho je vojvodkyňa Camilla s malou princeznou Charlotte. Hoci všetci členovia kráľovskej rodiny sú slávnostne oblečení, fotografia pôsobí neformálne a uvoľnene.

Pri príležitosti 7o. narodením princa Charlesa... Foto: SITA/AP
BRITAIN-ROYALS/CHARLES Pri príležitosti 7o. narodením princa Charlesa Clarence House zverejnil fotografiu kráľovskej rodiny. Zľava hore: Vojvodkyňa Kate s princom Louisom, princ William, princ Harry a vojvodkyňa Meghan, dole zľava: princ Charles s princom Georgeom, vedľa neho sedí vojvodkyňa Camilla a princezná Charlotte.

Vojvodkyňa Kate má na sebe bodkované šaty značky Alessandra Rich v hodnote 1 750 libier, rozpustené vlasy jej padajú na plecia. V jej náručí sa usmieva najmladší z rodiny, princ Louise, ktorý prišiel na svet pred pol rokom.

Pri príležitosti 7o. narodením princa Charlesa... Foto: SITA/AP
prinv Charles Pri príležitosti 7o. narodením princa Charlesa Clarence House zverejnil fotografiu kráľovskej rodiny. Zľava hore: Vojvodkyňa Kate s princom Louisom, princ William, princ Harry a vojvodkyňa Meghan, dole zľava: princ Charles s princom Georgeom, vedľa neho sedí vojvodkyňa Camilla a princezná Charlotte.

Vojvodkyňa Camilla (71) zvolila elegantné biele šaty značky Fiona Clar, na jednej z fotografií zabáva malú princeznú Charlotte, ktorá sedí tesne vedľa nej.

Aj manželka princa Harryho, Meghan, stavila na bielu, pred objektív zvolila šaty z dielne Givenchy, ktoré zdobil čierny opasok. Rovnako ako Kate, aj Meghan si nechala husté vlasy rozpustené padať na plecia.

Ako vidieť na jednej z fotografií, najväčšiu zábavu si počas fotografovania užíval princ George, jeho tvár zdobil najširší úsmev.

Princ
		Charles a Lady Diana na fotografii z roku...
Britská
		princezná Alžbeta, jej prvý syn princ...
+12Princ Charles kráča v
		školskej uniforme v roku...

Princ Charles je následníkom britského trónu bezmála pol storočia. S titulom princ waleský sa ako historicky prvý člen kráľovskej rodiny vzdal privilégia neplatiť dane a začal prispievať do štátnej pokladnice. Konzervatívne tradície ale narúšil aj inak, napríklad svojou dlhoročnou podporou biofarmárčenia.

Od roku 1967 študoval princ Charles archeológiu a antropológiu na Trinity College univerzity v Cambridgei, na konci prvého ročníka prestúpil na štúdium histórie. Štúdium ukončil v júni 1970 s titulom bakalár. Na univerzite bol členom tamojšej divadelnej skupiny a s úspechom hral konské pólo. V súlade s tradíciou absolvoval v rokoch 1971–76 vojenskú službu v letectve a námorníctve.

Medzi princove záujmy patria životné prostredie, architektúra, poľnohospodárstvo, školstvo, alternatívna medicína, hudba, história, archeológia, lietanie, konské pólo, rybárčenie či maľba akvarelov. Za knihu A Vision of Britain: A Personal View of Architecture (1989), v ktorej kritizoval modernú architektúru, ho v monarchii v roku 1990 vyhlásili za autora roka.

Princ Charles vlastní niekoľko rezidencií – Clarence House je jeho oficiálnym londýnskym sídlom, Highgrove House má v Cornwalle a Birkhall sa nachádza v Škótsku. Vo Walese vlastní sídlo Llwynywermod. Je patrónom alebo prezidentom viac ako 400 charitatívnych organizácii.

Celý svoj dospelý život princ Charles miloval Camillu Rosemary Shandovú. Stretli sa na zápase konského póla v roku 1971. Ich vzťah bol príbehom lásky, ktorú nerozbilo ani odlúčenie, nepriazeň verejnosti a dokonca ani manželstvá oboch jeho aktérov. Camilla sa vydala za muža menom Andrew Parker-Bowles a on sa 29. júla 1981 oženil s lady Dianou Spencerovou. Charlesovo manželstvo s princeznou Dianou sa skončilo 28. augusta 1996 rozvodom. Mali spolu dvoch synov. Prvorodený William Arthur Philip Louis, známy ako princ William, sa narodil 21. júna 1982. Druhý syn Henry Charles Albert David, známy ako princ Harry, sa narodil 15. septembra 1984. Princezná Diana zomrela na následky tragickej autonehody v Paríži 31. augusta 1997.

Na radnici vo Windsore sa princ Charles 9. apríla 2005 zosobášil s o rok staršou Camillou. Jednoduchý civilný obrad sa uskutočnil s vylúčením verejnosti a jeho druhá manželka získala sobášom titul vojvodkyňa z Cornwallu.
Princ Charles sa nikdy nestal miláčikom širokej verejnosti. Jeho život sa niesol v tieni jeho slávnej matky a nebohej manželky – mladej, atraktívnej Diany. Mal tiež veľmi blízky vzťah so svojou starou mamou Alžbetou – kráľovnou matkou a jej smrť ho hlboko zasiahla. Od Dianinej smrti si však Charles čiastočne získal späť priazeň verejnosti, najmä pre láskavý a starostlivý vzťah ku svojim synom Williamovi a Harrymu. Princ Charles sa 22. júla 2013 stal prvýkrát starým otcom, keď manželka princa Williama Kate porodila chlapca, ktorý dostal meno George Alexander Louis a je v poradí tretím následníkom britského trónu. Druhým je jeho otec princ William, ktorý už má s manželkou tri deti.

Charlesovi udelili 30. júna 2017 Rad Kanady, najvyššie civilné vyznamenanie za mimoriadny prínos do rozvoja tohto severoamerického štátu. Okrem princa Charlesa ho dostal v roku 2013 jeho otec princ Philip.

Lídri krajín združených v Spoločenstve národov (Commonwealth) schválili 20. apríla 2018 návrh britskej kráľovnej Alžbety II., aby ju vo funkcii formálnej hlavy spoločenstva vystriedal jej syn princ Charles.

Princ Charles dvakrát navštívil aj Slovenskú republiku. Prvý raz pricestoval 8. mája 1991 ešte s prvou manželkou princeznou Dianou pri príležitosti oficiálnej návštevy Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky (ČSFR).

Druhý raz prišiel na pozvanie prezidenta SR Rudolfa Schustera 1. novembra 2000 na dvojdňovú oficiálnu návštevu už samostatnej SR. Po stretnutiach s najvyššími ústavnými činiteľmi si princ pozrel katolícke kostolíky z 13. storočia v Ponikách a Zolnej, vyzdobené freskami pripomínajúcimi talianske baziliky, a absolvoval 40-minútovú prechádzku v národnej prírodnej rezervácii Badínsky prales.

Princ Charles má na panstve v Highgrove v strednom Anglicku časť Slovenska – nachádzajú sa tam semenáčiky brestu horského, ktorý je vo viacerých európskych krajinách ohrozovaný znečisteným životným prostredím a ochorením grafiózou. Stromy vypestovali v škôlkarskom stredisku Šariš v Slanských vrchoch a do Spojeného kráľovstva ich dodali na osobnú žiadosť princa.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #princ William #princ charles #vojvodkyňa Camilla

+ Skúste sa poradiť so svojim psychológom o svojich problémoch.
Prijmite dobrú pracovnú ponuku bez váhania,...

+ Absolvujte celodennú turistiku v prírode, prospeje nielen vám.
Viete, že ste v tom nevinne tak sa začnite...