Učiteľka Hanka z komédie Sněženky a machři šarm nestráca! Ani po 60-ke

10.01.2019 00:00

Jedna z najpopulárnejších českých herečiek, Veronika Freimanová, sa pred troma rokmi prehupla cez okrúhlu šesťdesiatku.

Ale zo svojho šarmu nestratila vôbec nič. Môže za to bezpochyby jej očarujúci úsmev, ktorý zdobí jej fotogenickú tvár. 63-ročná herečka ho aktuálne pred objektívmi predviedla na premietaní prvej časti seriálu „Strážmistr Topinka“ v jednom z pražských kín.

Veronika Freimanová  (63) na premietaní prvej...
Veronika Freimanová (63) na premietaní prvej časti seriálu "Strážmistr Topinka". Autor: Profimedia

Hoci prišla oblečená od hlavy po päty do čierneho, medzi hosťami sa nestratila. Sympatická herečka ochotne zapózovala fotografom, následne zamierila do kinosály. Ako vidieť na fotografii, Freimanová zostáva roky verná svojmu imidžu a takmer nič na ňom nemení – týka sa to najmä jej účesu.

Veronika Freimanová patrila pred rokom 1989 k najobsad­zovanejším televíznym herečkám. Pred kameru sa prvý raz postavila v roku 1973 a do revolúcie stvárnila vyše štyridsať televíznych či filmových úloh. Režiséri televíznych rozprávok po nej často siahli do úloh princezien. V roku 1982 si ako 26-ročná zahrala úlohu mladej učiteľky Hanky v kultovej komédii Sněženky a machři.

Do zabudnutia neupadla ani s pribúdajúcim vekom – výraznú rolu si zahrala v úspešnom seriáli Českej televízie – Vyprávěj. Objavila sa aj v úspešných komédiách Snowborďáci či Rafťáci, hoci hlavné roly sa jej skôr vyhýbajú.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Veronika Freimanová #Sněženky a machři
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dnes nepôjde všetko najľahšie, avšak nestrácajte nadhľad.
Nasledujte svoje sny, nestavajte ich do úzadia...

+ Vaše zdravie ovplyvňujete len vy sami, preto sa začnite o seba viac starať.
Začnite premýšľať ekonomicky,...