Ozzy Osbourne daroval platinové platne smrteľne chorému spoluhráčovi

22.01.2019 00:00
Ozzy Osbourne
Ozzy Osbourne na snímke z roku 2016. Autor: ,

Britský hardrockový spevák Ozzy Osbourne venoval svoje platinové platne bývalému spoluhráčovi Leemu Kerslakovi, ktorý si ich prial vlastniť predtým, ako zomrie, keďže je smrteľne chorý.

Kerslake, ktorý bol bubeníkom na Osbournových prvých dvoch sólových albumoch Blizzard of Ozz (1980) a Diary of a Madman (1981), v decembri minulého roku vyhlásil, že má rakovinu v záverečnom štádiu. Jedným z jeho posledných želaní bolo, aby dostal platinové platne nahrávok, na ktorých pracoval.

Osbourne mu dané platne poslal, informuje magazín New Musical Express (NME). Bývalý frontman skupiny Black Sabbath to oznámil na sociálnych sieťach.

Kerslake, ktorý spolu s hráčom na basovú gitaru Bobom Daisleyom neúspešne zažaloval Osbourna a jeho manželku Sharon za nevyplácanie tantiém z oboch inkriminovaných albumov, v rozhovore pre časopis The Metal Voice v decembri uviedol, že tento súdny spor ho „zruinoval“.

Mená Kerslaka ani Daisleyho neboli na platni Diary of a Madmen uvedené; namiesto nich sa tam objavili mená ich náhradníkov Tommyho Aldridgea a Rudyho Sarza.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Ozzy Osbourne #Blizzard of Ozz
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Kým skočíte do neznámej vody informujte sa akú hĺbku môžete očakávať.
Ponúka sa vám...

+ Pripravte na cestu potrebné lieky, ktoré by ste mohli na dovolenke potrebovať.
Prečítajte všetky...