Jana Kirschner: Dcéram musím vysvetľovať trikmi, prečo chodím do práce

02.03.2019 09:00

Slovenskej speváčke Jane Kirschner sa nedarí napĺňať umelecké vízie podľa jej predstáv.

Speváčka a koučka Jana Kirschner.
Speváčka a koučka Jana Kirschner. Autor: TV Markíza

„Nápadov mám fakt veľmi veľa, no posledné roky sa mi tie umelecké vízie nedarí vzhľadom na nedostatok času napĺňať tak, ako by som chcela. Nápady sú, ale vždy, keď si nad ne sadnem, hovorím si ‚A kedy? Kedy to ideme urobiť?‘ Vždy je to na úkor niečoho iného,“ vyznala sa v rozhovore.

Voľného času má známa speváčka v skutku veľmi málo. „Ten čas je obmedzený a ja sa hlavne snažím urobiť to najnutnejšie, čo prichádza. Umelecké nápady sa potom rozplývajú niekde v budúcnosti a v jednom google diári, ktorý je stále šialene plný,“ podotkla Kirschner. „Neviem, ako to robia ostatní, asi musíte odložiť deti úplne bokom a určiť si priority nejako inak, no ja mám zas pocit, že dievčatá (speváčkine dcéry Matilda a Yola, pozn. red.) sú ešte natoľko malé, že chcem byť hlavne pri nich. A moje deti ani primárne nerozumejú, prečo vlastne musím chodiť do práce," priznala sa Kirschner.

"Musím im to vysvetľovať cez rôzne triky. Otázkami typu ‚Chceš mať toto a toto? Tak ja musím pracovať!‘ Musím na to ísť trochu psychologicky, trošku ich opíjať rožkom, ale zatiaľ sú v pohode, zvládajú to,“ uviedla 40-ročná rodáčka z Martina. „Morušu sme napríklad nahrávali s Matildou v štúdiu. Mali sme opatrovateľku – kamarátku, ktorá sa jej stále venovala a ja som behala hore-dole po Prahe a vybavovala som všetko okolo. Logisticky je to pekná motanica,“ pousmiala sa Kirschner.

Speváčku to však do ďalšej tvorby podľa jej slov už doslova kope. „Cítim, že musím už niečo urobiť. Nechce sa mi už mútiť vodu, ani Dunaj a nechce sa mi hrať dookola len staré pesničky, aj keď, samozrejme, budem hrať aj tie, no myslím, že prišiel čas aj na nový materiál. No aj to má jeden háčik. Ja totiž najradšej pracujem s mojím mužom a ten produkuje veľa vecí a pracuje aj s mnohými inými umelcami, takže nie vždy má čas tvoriť so mnou… Keby som vám ukázala ten náš diár, je to fakt veľmi vtipné,“ priznala sympatická interpretka.

„Tak teda uvidíme. Tento rok sa už do toho určite pustím. Nápadov je veľa, je aj o čom písať, ja si to tak ukladám a postupne to spracúvam a je možné, že všetkých ešte prekvapím, ako rýchlo to bude,“ povedala Kirschner, ktorá by okrem toho chcela v lete absolvovať i niekoľko koncertov so skupinami Para a Billy Barman. „Chceli by sme spolu urobiť Pekné miesta tour. Oni na ňom boli už minulý rok, ja by som sa k nim chcela teraz pridať, lebo je to dobrá partia ľudí, ľudia, ktorí sú mi totálne blízki a mám ich veľmi rada. A potom vystúpim ešte na pár špeciálnych miestach. Festivaly ma tento rok nečakajú,“ prezradila.

VIDEO: Jana Kirschner nenechá dcéry pozerať Voice

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#hudba #umenie #Jana Kirschner #vízia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Pri športe si vyberajte také aktivity, ktoré vám spevnia brušné svalstvo.
V zamestnaní sa nenaháňajte,...

+ Prenasledujú vás výhovorky, konečne sa vzoprite a začnite sa hýbať.
Nedovoľte, aby vás zlákali letné...