Obvinený spevák R. Kelly: Bojujem o svoj všivavý život

Americký spevák R. Kelly poprel obvinenia zo sexuálneho obťažovania, ktoré voči nemu vzniesli štyri ženy.

08.03.2019 00:00
R. Kelly Foto:
Obvinený spevák R. Kelly.

Hudobník sa tak vyjadril v prvom rozhovore, ktorý poskytol od svojho februárového obvinenia. „Nič také som nespravil! To nie som ja! Bojujem o svoj všivavý život!“ vyhlásil Kelly v interview, ktoré v stredu odvysiela stanica CBS. Rozhovor prichádza po tom, ako sudca okresu Cook County v štáte Illinois stanovil na pojednávaní kauciu na jeho prepustenie vo výške milión dolárov, z ktorej musel hudobník zaplatiť desať percent.

Tri prípady sa podľa prokuratúry vzťahujú na ženy, ktoré boli v čase údajného obťažovania v rokoch 1998–2010 neplnoleté. Prokuratúra vzniesla proti Kellymu (52), bývalému profesionálnemu basketbalistovi, desať bodov obžaloby. „Nie je to pravda – či sú to staré fámy, nové fámy alebo budúce fámy,“ zdôraznil podľa tlačovej agentúry DPA v rozhovore Kelly, ktorého v roku 2008 súd oslobodil od obvinení z výroby detskej pornografie.

V januári však televízna stanica Lifetime odvysielala seriál, v ktorom niekoľko žien obvinilo speváka z toho, že mal sex s dievčatami mladšími ako 16 rokov. Ďalší svedkovia tvrdili, že sa k ženám správal ako k sexuálnym otrokyniam. Kelly patrí k najpredávanejším popovým spevákom v USA. Medzi jeho hity patria skladby Ignition, I Believe I Can Fly či Bump N' Grind. Okrem toho je aj skladateľom a producentom, pričom v minulosti trikrát získal cenu Grammy.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #R. Kelly #obvinenia

+ Prispôsobujte športové aktivity svojmu zdraviu a fyzickým možnostiam.
Nenechajte sa nalákať na automaty, budete...

+ Musíte sa upokojiť, ste stále v strese a srdiečko to nezvláda.
Problémy v práci riešte okamžite, nečakajte kým...