Spevák z legendárnej kapely Iron Maiden je čestným občanom Sarajeva

07.04.2019 17:00
Bruce Dickinson
Spevák Bruce Dickinson (vľavo) z Iron Maiden s Igorom Gavricom, starostom Sarajeva. Autor: ,

Spevák britskej kapely Iron Maiden Bruce Dickinson sa stal čestným občanom Sarajeva, a to vďaka koncertu, ktorý skupina v meste odohrala v roku 1994, teda v čase tamojšej vojny.

Starosta mesta odovzdal dekrét 60-ročnému interpretovi v sobotu v mestskej hale. Vyhlásil, že príchod kapely do mesta bol „jedným z tých momentov, keď sme si my tu v Sarajeve uvedomili, že prežijeme“. „Je to pre mňa veľká česť, že som sa stal čestným občanom Sarajeva,“ povedal muzikant. „Je to naozaj niečo, keď si to ľudia pamätajú vo svete, v ktorom veci na sociálnych sieťach trvajú štyri alebo päť sekúnd,“ dodal.

Iron Maiden vznikli v roku 1975. Prvý, eponymný album vydali v apríli 1980. Odvtedy uviedli na trh ďalších 15 štúdioviek, pričom zatiaľ posledná The Book of Souls vyšla v septembri 2015. Formáciu v súčasnosti tvoria aj Steve Harris (basgitara), Dave Murray (gitara), Adrian Smith (gitara), Janick Gers (gitara) a Nicko McBrain (bicie). Jedna z najvýznamnejších heavymetalových kapiel v hudobných dejinách má na konte BRIT Award, Grammy či Ivor Novello Award.

0 debata debata
Viac na túto tému: #Iron Maiden #Bruce Dickinson

+ Fajčením škodíte sami sebe ale aj okoliu, mali by ste sa nad tým zamyslieť.
Za množstvo práce si zaslúžite...

+ Nejedávajte neskoro večer, neprospieva vám to.
V práci sa nie je prečo na vás sťažovať, pokračujte v tom...