Hviezda Zúfalých manželiek sa priznala: Podplácala, aby jej dcéru vzali na univerzitu!

09.04.2019 11:20

Americká herečka Felicity Huffman, známa zo seriálu Zúfalé manželky, sa spolu s 13 ďalšími ľuďmi priznala k účasti na podvode s prijímacími skúškami na univerzity.

Herečka Felicity Huffman na federálnom súde v...
Herečka Felicity Huffman na federálnom súde v Bostone s bratom Mooreom Huffmanom Jr.. Autor: SITA/AP, Charles Krupa

V pondelok to podľa agentúry Reuters oznámila americká prokuratúra, ktorá podvod s prijímacími skúškami považuje za najväčší odhalený v histórii Spojených štátov.

Huffman bola súčasťou skupiny päťdesiatich ľudí, v ktorej rodičia podľa prokuratúry celkovo zaplatili na úplatkoch 25 miliónov dolárov (569 miliónov korún), aby sa ich deti dostali na prestížne univerzity. Herečka bola obvinená v marci.

Herečka Lori Loughlin a jej dcéra Olivia Jade...
Herečka Lori Loughlin a jej dcéra Olivia Jade Giannulli, pre ktorej miesto na univerzite herečka podvádzala, na archívnom zábere. Autor: SITA/AP, Chris Pizzello

Ústrednou postavou systému podvodov, do ktorého boli okrem rodičov zapletení aj tréneri, je podľa prokuratúry William „Rick“ Singer so svojou spoločnosťou Edge College & Career Network.

Singer sa k obvineniu priznal, a to vrátane vydierania, prania špinavých peňazí a bránenia spravodlivosti. Mužovi, ktorý má 58 rokov, hrozí až 65 rokov väzenia. Súdený bude v júni.

Dokumenty uvádzajú dva typy podvodov. Falšovanie prijímacích testov uchádzačov a vytváranie falošných podkladov pre získanie športových štipendií. Niektorí rodičia využili podľa vyšetrovateľov oba varianty.

Herečka Felicity Huffman odchádza zo súdu v...
Herečka Felicity Huffman odchádza zo súdu v Bostone. Autor: SITA/AP, Steven Senne

Podľa spisov Huffman poskytla charitatívny príspevok 15 000 dolárov, aby sa mohla na systéme zúčastniť v záujme svojej najstaršej dcéry. Medzi obžalovanými je aj herečka Lori Loughlin, ktorá je známa predovšetkým z amerického sitcomu Plný dom. Tá dala za prijatie svojich dvoch dcér na univerzitu 500 000 dolárov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#súd #podvod #úplatky #univerzita #priznanie #Felicity Huffman
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dnes sa zobudíte do pekného rána, pohyb a svieži vzduch pomôžu.
Pracovné nasadenie vám zabezpečí úspech a...

+ Zdravie a výbornú kondíciu využijete tým, že pôjdete darovať krv.
Budete podávať lepšie výkony a potom sa...