Príčina smrti Dana Nekonečného je známa, odhalila ju pitva

Podrobné výsledky pitvy zosnulého českého speváka, tanečníka a zabávača Daniela Nekonečného prišli vyše mesiac po jeho smrti a ukázali, že príčinou jeho nečakaného úmrtia bol neliečený zvýšený krvný tlak.

05.05.2019 09:50
Spevák Dan Nekonečný na archívnom zábere. Foto: ,
Spevák Dan Nekonečný na archívnom zábere.
debata (7)

O tomto závažnom ochorení nevedel a stalo sa mu osudným, napísal v sobotu český denník Blesk. Informácie mu poskytla niekdajšia Nekonečného partnerka Zuzana Kardová. Výsledky pitvy ukázali aj skutočný dátum spevákovej smrti, 23. marca.

Nekonečný, známy extravagantným vystupovaním, zomrel vo veku 52 rokov na infarkt. Roky ho pritom trápila epilepsia, na ktorú užíval lieky. Majiteľ domu v pražskej časti Řeporyje, kde žil Nekonečný v podnájme, našiel speváka bez známok života v utorok 26. marca v kúpeľni. Polícia vtedy vylúčila cudzie zavinenie a pitva odhalila, že umelec zomrel na infarkt. Avšak až podrobná pitva a všetky krvné testy vniesli svetlo do jeho náhleho skonu.

Dan Nekonečný počas vystúpenia v roku 2004.
Dan Nekonečný na archívnej snímke.
+3Dan Nekonečný počas vystúpenia v roku 2004.

„Dan zomrel 23. marca v kúpeľni. Nebolo to vo vani, ale ležal vedľa nej na dlážke. Príčinou bol neliečený zvýšený krvný tlak, následný infarkt a opuch srdca a mozgu. Testy na toxikológiu boli negatívne,“ uviedla pre denník Blesk Kardová. Dan však podľa nej vôbec nevedel, že má vysoký tlak.

Kardová dodala, že sa občas sťažoval, že „má infarktové stavy“, ale pripisoval to únave z vystúpení a tiež epilepsii. „V dome som našla liek Neurotyp, ktorý bral na epilepsiu. Na vysoký tlak tam nebolo nič a ani nikdy nevravel, že by sa na to liečil. Keby to vedel, tak by tu s nami stále bol,“ dodala smutne Kardová, ktorá so spevákom už päť rokov nežila v spoločnej domácnosti. Partnermi však pred tým boli 19 rokov a aj po rozchode zostali priateľmi. Majiteľ chce dom, kde Dan Nekonečný žil a zomrel, predať.

Pohreb živelného umelca Dana Nekonečného, ktorý miloval veselosť, zábavu, sambu, žltú farbu a trblietky, pripomínal 4. apríla karneval. Išlo skôr o oslavu spevákovho života než o klasický smútočný obrad. Na jeho počesť sa smútoční hostia obliekli do pestrých farieb a nechýbali ani exotické tanečnice.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Dan Nekonečný #príčina úmrtia

+ Cvičte pravidelne, aby ste dosiahli lepšie výsledky a udržali sa v kondícii.
Šetrite pravidelne, aby ste si...

+ Dávajte pozor v čom chodíte, plesne a bradavice sú z nesprávnej obuvi.
Ste pod drobnohľadom nadriadených,...