Pre farbu pleti drsné urážky! Takto nadávali v škole najkrajšej žene sveta

16.05.2019 00:00

Rasizmus si počas svojej mladosti zažili aj mnohé slávne hviezdy. O svoju skúsenosť sa nedávno podelila aj herečka a bývalá Miss World z roku 2000 Priyanka Chopra.

Herečka Priyanka Chopra v kreácii Zuhair Murad...
Herečka Priyanka Chopra v kreácii Zuhair Murad Couture. Autor: Reuters, STEVE MARCUS

Americko-indická herečka, ktorá sa pred pár mesiacmi vydala za speváka Nicka Jonasa, sa zdôverila v rozhovore s Associated Press, že počas školských čias zažívala často nepríjemné rasistické narážky alebo invektívy súvisiace s jej farbou pleti.

„Pristupovali ku mne inak, pretože som hnedá,“ uviedla v rozhovore. „Na strednej škole som zažiala skutočne rasistické správanie. Volali ma hnedka alebo kari, kričali na mňa, aby som sa vyskočila späť na slona, odkiaľ som prišla,“ opísala Chopra situácie, ktoré si pamätá.

Priznala, že takéto poznámky výrazne zasiahli do jej sebavedomia a dlho jej trvalo, kým sa s nimi dokázala vyrovnať. „Nedovolím už nikomu, aby mi znovu spôsobil takéto pocity,“ vyhlásila 36-ročná kráska.

„Čím viac budeme o tom hovoriť, otvoríme ľuďom oči a povieme, že takto to nemusí byť, prinesieme viac príkladov. A spoločnosť by sa mohla v budúcnosti zmeniť,“ doplnila ešte.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#rasizmus #študentka #spomienka #Priyanka Chopra
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Neobmedzujte sa kvôli svojej postave ale kvôli svojmu zdraviu.
Dosiahli ste veľký úspech v zamestnaní,...

+ Ak nebudete riskovať, nič nedosiahnete, premýšľajte o tom.
Prezistite si svoje možnosti a podľa nich sa...