Mašková sa vracia k češtine! Vekom zistíte, aký pekný je náš rodný jazyk

21.06.2019 13:20
Na párty sa ukázal aj víťazka Superstar Tereza...
Víťazka Superstar Tereza Mašková s priateľom na archívnom zábere. Autor:

Po minuloročnom debutovom singli New Me predstavuje aktuálna držiteľka titulu Československá SuperStar Tereza Mašková svoj prvý singel v češtine.

Mašková, ktorá aktuálne žije a tvorí v Bratislave, svoj druhý singel chcela predstaviť v rodnej češtine. Po textovej stránke ho zverila skúsenej Patricii Fuxovej z českej hudobnej formácie Vesna, ktorá v minulosti textom opatrila skladby Karla Gotta či Ewy Farnej.

Ako Mašková s odstupom času hodnotí, prvá spolupráca s Fuxovou bola nad jej očakávania. „Dali sme jej melódiu, ja som jej vysvetlila, akú emóciu cítim a chcem vložiť do jednotlivých pasáží skladby, a ona sa už postarala o zvyšok. A myslím si, že to zvládla bravúrne,“ uviedla Mašková a zároveň dodala, že veľká vďaka za podporu v projekte Žár patrí aj jej kolegovi, českému spevákovi Matějovi Vávrovi, ktorý pomáhal pri hudobnej produkcii skladby a jej interpretácii.

Ako vníma víťazka speváckej súťaže rozdiel medzi spevom v češtine a angličtine a prečo sa rozhodla pre zmenu? „Povedala by som, že postupom času, ako človek starne, zistí, že ten náš rodný jazyk je naozaj pekný. Oveľa viac vnímam slová v rodnom jazyku a nemám tendencie ísť do zahraničia, chcem radšej, aby si mohli spievať moje skladby ľudia, ktorí ma počúvajú tu u nás doma,“ vyhlásila 23-ročná Mašková s tým, že aj debutový album, ktorý momentálne pripravuje, plánuje naspievať kompletne v češtine.

„Najdôležitejším posolstvom tejto pesničky je, že vášeň pre to, čo robíme, a to, kým sme, sú silnejšie než chvíle pochybností. Keď ale ideme za svojím cieľom, je možné, že niečo stratíme. Odchádzajú ľudia, ktorí v nás neverili alebo v nás to posolstvo nevnímali. Aby sme svoje ciele dosiahli, musíme aj niečo obetovať. Každý z nás môže byť občas zmätený a nikto nechce urobiť chybu. Ale tá Žiara a vášeň pre to, čo chceme, nám dáva motiváciu ísť ďalej. Chcela by som touto piesňou motivovať, aby tá Žiara bola silnejšia než pochybnosti v nás samých,“ priblížila odkaz, ktorý chce odovzdať fanúšikom prostredníctvom svojej najnovšej skladby.

Vnútornú silu človeka a oheň skrytý v každom z nás, ktoré opisuje v piesni, chcela Mašková stvárniť aj vizuálne a odzrkadliť ich vo videoklipe. Réžiu a strih zverila opäť Jakubovi Mahdalovi a jeho tímu Jacoby Films, ktorý sa osvedčil pri jej debutovom rozprávkovom klipe New Me.

#novinka #singel #čeština #Tereza Mašková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dávajte si pozor nato, čo jete, mohlo by vám to spôsobovať problémy.
Nesúďte ľudí, ktorých ani nepoznáte....

+ Za každých okolností si musíte urobiť čas na preventívnu prehliadku.
Peniaze nateraz neriešte, určite si...