Z Harryho Pottera je tridsiatnik! Takto sa menil

23.07.2019 00:00
Daniel Radcliffe
Daniel Radcliffe na zábere z roku 2009. Autor: ,

Britský herec Daniel Radcliffe už dávno nie je iba Harrym Potterom, ktorý ho ako mladíka preslávil po celom svete.

Vo svojich tridsiatich rokoch, ktoré oslavuje 23. júla, má na svojom konte okrem potterovskej série rad ďalších filmových úloh, uplatnil sa aj v divadle a televíznych seriáloch.

Herec Daniel
		Radcliffe.
Emma Watson, Daniel
		Radcliffe, Rupert Grint 
		na...
+9Herec Daniel Radcliffe s
		úsmevom
		pózuje...

Životnou rolou pre neho, samozrejme, zostane čarodejnícky učeň Harry Potter, ktorého začal natáčať ako jedenásťročný v roku 2000 a ktorým žil až do dokončenia ôsmeho filmu v roku 2011. Úloha mu priniesla nielen slávu, nové možnosti a miesto v prvej desiatke najbohatších Britov do 30 rokov, ale aj ťažko odstrániteľnú „škatuľku“ jednej výraznej úlohy.

Už počas nakrúcania Harryho Pottera sa snažil vymaniť zo šablóny a premeniť z detského na dospelého herca. V minulých rokoch mal dobré kritiky za úlohy v divadelných hrách na Broadwayi aj v Londýne. Vo filme stvárnil napríklad syna spisovateľa Rudyarda Kiplinga (Legenda o mojom synovi), beatnického básnika Allena Ginsberga (Kill Your Darlings), hlavné úlohy v duchárskej snímke Žena v čiernom, v thrileri Imperium a v dobrodružnej snímke Stratený v džungli.

Istý čas sa venoval aj poézii. Publikoval niekoľko básní pod pseudonymom Jacob Gershon, čo je kombinácia jeho druhého mena a židovskej verzie matkinho rodného mena Gresham.

Daniel Radcliffe na aktuálnom zábere.
Daniel Radcliffe na aktuálnom zábere. Autor: SITA/AP, Willy Sanjuan

Daniel Radcliffe sa okrem filmu a divadlu venuje aj hudbe a patrí k milovníkom motoristického športu. Hrá na basovú gitaru a s obľubou sleduje preteky Formuly 1.

#výročie #Daniel Radcliffe #Harry Potter
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nič neskončí len tak, začnite sa snažiť omnoho viac.
Urobte všetko preto aby ste potešili svoju polovičku,...

+ Uvedomte si svoje možnosti a začnite na sebe pracovať.
Posúvajte sa neustále ďalej, ak niečo neviete,...