Ani Trump mu nepomohol! Rapera ASAP Rockyho vo Švédsku obžalovali

Švédska prokuratúra vo štvrtok oznámila, že obžalovala amerického rapera ASAP Rockyho a dvoch členov jeho tímu v súvislosti s júnovou bitkou v Štokholme.

25.07.2019 16:00
ASAP Rocky Foto: ,
Rapera ASAP Rockyho obžalovali pre pouličnú bitku v Štokholme.
debata

Prokurátor Daniel Suneson uviedol, že trojica je podozrivá z trestného činu útoku s následkom telesnej ujmy, a to napriek tvrdeniam obžalovaných, že boli vyprovokovaní a konali v sebaobrane.

Švédska polícia zatkla ASAP Rockyho tri dni po bitke z 30. júna. Raper do Švédska pricestoval na hudobný festival. On sám aj jeho dvaja spoločníci zostanú vo väzbe do začiatku súdneho procesu, ktorého termín má byť stanovený na budúci týždeň. ASAP Rockymu, ktorého rodné meno je Rakim Mayers, hrozí v prípade uznania za vinného až dvojročné väzenie, uviedla na svojej webovej stránke agentúra Reuters.

Prokurátor sa rozhodol vzniesť obvinenia po tom, ako si preštudoval videozáznamy z bitky, ktoré sa objavili na internetových sociálnych sieťach. Prípad pritiahol pozornosť ďalších umelcov a aj amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten podľa Reuters minulý týždeň vyzval švédskeho premiéra Stefana Löfvena, aby rapera prepustil, a uviedol, že je ochotný osobne sa zaručiť za jeho prepustenie na kauciu. Löfven prostredníctvom svojho hovorcu odkázal, že nemieni do rapperovho prípadu nijako zasahovať.

debata chyba
Viac na túto tému: #Štokholm #obžaloba #ASAP Rocky

+ Najradšej by ste vo vode aj spali. Pozor však na mokré plavky a zápaly.
Zábava je dôležitejšia ako cena...

+ Vyskúšate termálne kúpele a masáže. Telo vám bude neskutočne vďačné.
Nepodceňujte svoje pracovné...