DiCaprio bojuje za záchranu Amazónie, do Brazílie posiela milióny

27.08.2019 10:00
Herec Leonardo DiCaprio sa objavil na červenom...
Herec Leonardo DiCaprio. Autor: ,

Ekologická organizácia Earth Alliance, ktorú pred dvoma mesiacmi spoluzaložil americký herec Leonardo DiCaprio, založila fond za záchranu amazonského dažďového pralesa.

Organizácia v nedeľu uviedla, že do fondu vloží päť miliónov dolárov. Téma Amazónie kvôli rozsiahlym lesným požiarom plnila v poslednom týždni predné stránky svetovej tlače a zaoberá sa ním aj schôdzka G7.

Podľa DiCapria majú peniaze dostať domorodí obyvatelia a ďalší miestni, ktorí sa „snažia zachrániť biodiverzitu a život v Amazónii pred požiarmi, ktoré oblasť teraz devastujú“. „Sto percent príspevku pôjde ľuďom, ktorí priamo v teréne zachraňujú Amazóniu,“ uistil hollywoodsky herec na sociálnej sieti Instagram.

Televízia CNN uviedla, že peniaze dostane päť konkrétnych miestnych organizácií, ktoré sa zaoberajú ochranou životného prostredia a podporujú domorodé obyvateľstvo Brazílie.

Organizáciu Earth Alliance založil DiCaprio pred dvoma mesiacmi spolu s americkou podnikateľkou Laurene Jobs, vdovou po počítačovom expertovi a zakladateľovi spoločnosti Apple Steveovi Jobsovi a s americkým podnikateľom a filantropom Brianom Shethemom. Základom organizácie sa stala DiCapriova nadácia, ktorú herec založil v roku 1998 a ktorá podporovala projekty na ochranu prírody po celom svete.

Amazonský dažďový prales je označovaný za „zelené pľúca“ planéty. Produkuje totiž asi 20 percent kyslíka na Zemi a hrá kľúčovú úlohu v pohlcovaní skleníkových plynov, ktoré prispievajú k zmenám klímy.

Tento mesiac vyvolala naliehavé výzvy na záchranu Amazónie štatistika brazílskeho ústavu, podľa ktorej tento rok výrazne vzrástol počet lesných požiarov v Brazílii. K väčšiemu počtu požiarov podľa expertov prispieva nielen sucho a klimatické zmeny, ale aj ilegálny výrub a vypaľovanie lesa za účelom získania poľnohospodár­skej pôdy.

#Leonardo DiCaprio #amazónia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Spoliehajte sa na vlastný rozum, ale nepodceňujte signály vášho tela.
Nedávajte peniaze neznámym agentúram...

+ Mali by ste začať brať život s nadhľadom, ste príliš upätá na pravidlá.
Nepodľahnite klamstvám zaručenej...