Harry a Meghan sú už v Afrike! Prvé kroky medzi deti, úsmevy a vrúcne objatia!

, 23.09.2019 14:34

Britský princ Harry s manželkou Meghan a synom Archiem v pondelok dorazili do Juhoafrickej republiky, kde začínajú desaťdňovú návštevu Afriky.

Princ Harry a jeho manželka, vojvodkyňa Meghan...
Princ Harry a jeho manželka, vojvodkyňa Meghan sa prihovárajú malému obyvateľovi afrického mesta, ktoré navštívili v pondelok. Autor: Reuters, MIKE HUTCHINGS

Kým Meghan s potomkom strávi celú dobu v Juhoafrickej republike (JAR), princ sa od nich po niekoľkých dňoch odpojí a odíde do Malawi, Botswany a Angoly. Návšteva má byť podľa serveru BBC zameraná na národy a kultúru afrického kontinentu. Pre štvormesačného Archieho je to prvá oficiálna zámorská cesta.

Princ
		Harry sa zhovára s malým obyvateľom
		mesta...
Princ Harry
		a jeho manželka, vojvodkyňa
		Meghan...
+5Princ Harry a jeho
		manželka, vojvodkyňa
		Meghan...

Podľa juhoafrických zdrojov je program vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu nabitý a za desať dní budú musieť absolvovať 35 podujatí. Prvé tri dni strávia v Kapskom Meste a už v pondelok mali v pláne tri akcie. Vo štvrti poznamenanej násilnosťami gangov zavítali do výukového seminára pre deti, pozvaní sú do múzea zriadeného ako pripomienka na nútené presídlenie 60 000 černochov z centra mesta v čase apartheidu a nakoniec sa zúčastnia na spoločnom varení s miestnymi.

Prvé zábery z Afriky ukazujú usmievavú Meghan a spokojného Harryho, ktorí sa veľmi bezprostredne bavili s najmenšími deťmi, ale aj obyvateľmi štvrte. Reportéri zachytili tiež vzájomné dotyky partnerov a ich zdieľané nadšenie. Mnohí poukazovali na to, ako bezprostredne sa Meghan vyobjímala s jednou zo žien, ktorá ju prišla privítať.

Vojvodkyňa zo Sussexu Meghan objíma jednu zo...
Vojvodkyňa zo Sussexu Meghan objíma jednu zo žien, ktorá ju prišla pozdraviť.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Reuters, TOBY MELVILLE

Počas pobytu v JAR sa Harry a Meghan stretnú s nositeľom Nobelovej ceny za mier Desmondom Tutu, prezidentom Cyrilom Ramaphosou a rovnako s vdovou po prvom černošskom prezidentovi Nelsonovi Mandelovi.

V stredu Harry odcestuje sám do Botswany, Angoly a Malawi. Má sa tam zoznámiť s projektmi určenými k ochrane prírody, na prevenciu HIV a tiež na odstraňovanie mín v Angole, v čom sa angažovala princova matka Diana. Rodina sa opäť zíde budúci týždeň v Johannesburgu a 2. októbra z Afriky odcestuje.

S účasťou Archieho sa v oficiálnom programe vojvodu a vojvodkyne síce nepočíta, avšak očakáva sa, že ho manželia pri niektorej príležitosti ľuďom ukážu. Pár cestoval letom spoločnosti British Airways, aby sa vyhol kritike za používanie súkromného lietadla pri súčasnom volaní po ochrane životného prostredia.

Ešte pred odletom do Afriky sa princ Harry a...
Ešte pred odletom do Afriky sa princ Harry a jeho manželka Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu objavili na svadbe dizajnérky Mishy Nonoo a Michaela Hessa v Ríme. Autor: SITA/AP, Claudio Peri

Ešte pred odletom do Afriky stihli manželia svadbu v Ríme. Vydávala sa totiž dobrá kamarátka vojvodkyne Meghan – dizajnérka Misha Nonoo. Harry aj jeho polovička sa tak zaradili medzi prominentých gratulantov, ktorí v piatok v Ríme prišli popriať mladomanželom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vojvodkyňa Meghan #princ Harry #návšteva #Juhoafrická republika #Afrika
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nepreháňajte to s opaľovacími prípravkami, radšej sa vyhýbajte slnku.
Počas dovolenky, chráňte...

+ Robíte si zbytočné ilúzie, starostlivosť lekára musíte zaplatiť.
Nesnažte sa riešiť finančné...