Meghan v Afrike odkázala: Som vaša sestra! Harry chce zastaviť domáce násilie

, 24.09.2019 15:45

Program kráľovskej dvojice, manželov Harryho a Meghan v Juhoafrickej republike je skutočne nabitý. Počas necelých dvoch dní stihli toho viac ako dosť. Ich slová dojali mnohých prítomných.

Princ Harry a jeho manželka Meghan, vojvodkyňa...
Princ Harry a jeho manželka Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu prichádzajú do mešity Auwal Mosque, prvej a najstaršej mešity v Juhoafrickej republike. Autor: Reuters, TOBY MELVILLE

Vnuk britskej kráľovnej Alžbety II. a jeho polovička sa v utorok objavili na pláži, kde navštívili členov organizácie Waves for Change. Práve tu vznikli aj zábery, ktoré mnohých fanúšikov dvojice nadchli. Ako zaznamenali aj reportérske kamery, jednou z tém v spoločnosti členov organizácie sa stalo rodičovstvo.

Princ
		Harry a jeho manželka Meghan,
		vojvodkyňa...
Vojvodkyňa
		Meghan so spontánnym smiechom
		na...
+9Princ Harry a jeho
		manželka Meghan,
		vojvodkyňa...

„Harry je najlepší otec,“ zložila poklonu Meghan svojmu manželovi. On jej ju vzápätí opätoval. „Ona je tá najlepšia mama,“ dodal so šibalským úsmevom a ukázal prstom na manželku, ktorá v máji priviedla na svet syna Archieho. Ten sa s manželmi zúčastňuje aj na prvej oficiálnej ceste do Afriky. Jednotlivé aktivity však neabsolvuje.

Kráľovská dvojica stihla v utorok absolvovať aj návštevu mešity, na ktorú sa americko-kanadská herečka prezliekla do šiat až po zem. Vlasy si zahalila podľa tradície hodvábnym šálom. Už v pondelok pritom vojvodkyňa Meghan nadchla domorodcov, keď sa im prihovorila ako obyčajná žena a vyjadrila im spolupatričnosť. „Som tu s vami ako matka, manželka, ako žena, žena tmavej pleti a ako vaša sestra,“ vyhlásila pri stretnutí s obeťami násilností v jednej z chudobných štvrtí Kapského mesta. Pridal sa však aj jej manžel.

Kráľovskí manželia navštívili organizáciu Waves...
Kráľovskí manželia navštívili organizáciu Waves for Change. Autor: Reuters, POOL

Princ Harry totiž na margo nárastu násilia, okrem iného aj domáceho násilia, poznamenal, že žiaden muž sa ako násilník nerodí. „Je nutné vymedziť maskulinitu, aby budúce generácie mohli priniesť do budúcnosti pozitívnu zmenu,“ komentoval.

V stredu sa princ Harry oddelí od manželky a odletí na návštevu Botswany, Angoly a Malawi. Znovu sa potom stretnú v Johanessburgu, odkiaľ spoločne odletia domov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#žena #vojvodkyňa Meghan #princ Harry #násilie #mešita #Juhoafrická republika #Afrika
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zaradíte do jedálneho lístka viacej listovej zeleniny a čerstvého ovocia.
Nenakupujte...

+ Pripravte sa na rôzne vzostupy a pády, dnešný deň bude premenlivý.
Na kvalitnej strave nešetrite, peniaze...